Korona virüsü bilgisayar virüsüne dönüştü

Korona virüsü bilgisayar virüsüne dönüştü

ABONE OL 

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölmesine sebep olan Korona virüsü, hackerların ilgisini çekmiş olacak ki bilgisayar virüsüne dönüştürüldü. Korona virüsünü bilgisayar virüsüne çeviren hackerlar, kullanıcı verilerini ele geçiren, yok eden ve sistemin düzgün çalışmasına engel olan bir yazılım ortaya çıkardılar.

Korona virüs

Yeni Tip Bilgisayar Virüsü: Korona

Ortaya çıkan bu yazılım virüsünün asıl amacı maddi kazançtan öte bilgilerin yok edilmesi yönelik olduğu ortaya çıktı. Hackerlar Korona virüs temasıyla oluşturdukları virüs ile kullanıcıların bilgilerini hedef alarak doğrudan yok ediyor.

Korona virüs

Bu yazılım virüsü Windows görev yöneticisini devre dışı bırakıyor ve kullanıcıların kapatamayacağı bir dosya haline geliyor. Kullanıcılar bu dosya kapatamadıkları için bilgisayarlarını yeniden başlatıyorlar ve sistem ön yükleme yapmıyor ve bilgisayara erişim engellenmiş oluyor.

Bu virüs bilgisayara COVID-19.exe ismiyle yayılıyor ve bilgisayarları, verileri ele geçiriyor. Bilgisayarınızı kurtarmak için ilave bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

Yazılım haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.