Korona virüsü aşısı için kritik tarih verildi

   Korona virüsü aşısı için kritik tarih verildi

  Prof. Dr. Ercüment Ovalı şu sıralarda yoğun bir şekilde Korona virüsü aşısı üzerinde çalışıldığını, aşının hangi tarihte çıkacağını ve ilk kimin üzerinde deneneceğini açıkladı.

  Habertürk’e yaptığı açıklamalarda Korona virüsünün aşısının tarihi için “Görünen o ki yurt dışında çalışan gruplar Ekim-Kasım gibi aşıyı getirecekler ancak biz onlardan 3 ay sonra çıkarabileceğiz. Aşıyı 1 Şubat’ta çıkarmayı planlıyoruz.” dedi.

  Korona virüsünün aşısı için birçok grubun çalıştığını ve çalışan grupların iletişim halinde olduğunu belirten Ovalı şu sözleri söyledi:

  “2 grup daha var. Onlar da çok iyiler. Emeklerine saygı duyuyorum. Örneğin Konya Selçuk Üniversitesi’nden bir grup var, çok iyi niyetle çalışıyorlar. Özel bir firmayla işbirliği içinde müthiş işler yapıyorlar. Aşı ile ilgili TÜBİTAK’ın düzenlediği son toplantıda onlara ‘Size yardım edelim’ dedim. Biz ekonomik olarak güçlü bir grubuz. Böyle bir avantajımız var.”

  Korona virüsü aşısı ilk kimde denenecek?

  Korona virüsünün nasıl test edileceği sorusuna ise Ovalı, “Biz kapitalist değiliz. Eğer aşıma güveniyorsam deneklere vermeden önce kendime yapmam lazım.” açıklamasını yaptı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir