Katlanabilir telefon piyasası büyüyecek!

Katlanabilir telefon piyasası

Katlanabilir telefon piyasası büyüyecek!

ABONE OL 

Akıllı telefon piyasasının giderek büyümesiyle birlikte farklı formlarda telefonlarda karşımıza çıkmaya başladı. Dikey ve yatay katlanabilir akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte telefon alışkanlıklarını da değişmeye başladı. Bugün yayınlanan rapora göre katlanabilir akıllı telefon piyasasının büyüyeceği belirtildi.

Katlanabilir Telefon Piyasasının Büyümesi Bekleniyor

Canalys tarafından yayınlanan son rapora göre 2021 ile 2024 arasında katlanabilir akıllı telefon satışlarının yüzde 53 artarak 30 milyon adete ulaşması bekleniyor. Geçtiğimiz 2021 yılında katlanabilir akıllı telefon pazarı yüzde 148 büyüyerek 8.9 milyon adetlik satışa gerçekleştirdi.

Katlanabilir telefon piyasası büyüyecek!

Pazarın böyle büyüyerek ilerlemesinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor. Ayrıca Android işletim sistemine sahip amiral gemisi akıllı telefon satışlarının gerilemesiyle birlikte üretici şirketlerin katlanabilir akıllı telefon alanına yönelmesi bekleniyor. Bu da şirketlerin rekabet edebilirliğinde etkili rol oynaması bekleniyor.

Samsung, Huawei, Honor ve Xiaomi gibi dünya devi şirketlerin katlanabilir akıllı telefonları bulunuyor. Apple ile henüz katlanabilir akıllı telefon üretmedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.