Katlanabilir iPhone modeli kalem desteği sunabilir

 Katlanabilir iPhone modeli kalem desteği sunabilir

Apple‘ın katlanabilir akıllı telefon pazarına şimdilik girmediği ve bu konuda hakkında açıklama yapmadığı biliniyor. 2017 yılından bu yana konuşulan katlanabilir iPhone modeli hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Katlanabilir iPhone modeli kalem desteği sunabilir.

Katlanabilir iPhone Apple Pencil Desteği

EqualOcean tarafından ortaya atılan iddiaya göre katlanabilir iPhone modeli 2023 yılında karşımıza çıkacak. Yine EqualOcean tarafından ortaya atılan iddiaya göre katlanabilir iPhone modeli kalem desteği sunacak.

Apple‘ın iPad modellerinde sağladığı Apple Pencil desteği, katlanabilir iPhone modelini de destekleyebilir. Ancak bu iddia herhangi bir bilgi ile desteklenmiyor.

Apple katlanabilir iPhone modeli patenti almış ancak konu hakkında bir açıklama yapmamıştı. Bu patente göre katlanabilir iPhone modeli 7.3 inç ve 7.6 inç arasında bir boyuta sahip olması bekleniyor. Ayrıca bu patente göre katlanabilir iPhone modeli dikey olarak katlanacak.

iPhone 13 Optik Ekran İçi Parmak İzi Sensörüne Sahip Olabilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo ve Bloomberg’den Mark Gurman gibi güvenilir kaynaklardan ekran içi Touch ID işlevselliği hakkında daha önce de söylentiler ortaya çıkmıştı. Her ikisi de bunun Apple’ın yeni iPhone’lara eklemeyi düşündüğü bir özellik olduğunu söyledi. İkincil bir “Dokunma Kimliği” seçeneği, bir yüz maskesi takarken olduğu gibi Yüz Kimliğinin optimal olmadığı durumlarda yararlı olacağı düşünülüyor.

The Wall Street Journal muhabiri Joanna Stern, eski bir çalışandan, şirketin ultrasonik bir çözümden “daha güvenilir” olan ekran içi parmak izi okuması için optik sensörlerle çalıştığını öğrendiğini söylüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir