Juventus gol şarkısını kripto para ile belirledi

Juventus gol şarkısını kripto para ile belirledi

ABONE OL 

Socios isimli kripto para şirketinin anlaşma yaptığı kulüpler arasında bulunan Juventus, kripto parasını kullanmaya başladı. Kulüp taraflarının, fan token olarak bilinen ”JUV” isimli kripto parayı 2 euro karşılığında satın alarak kulüp yönetiminde söz sahibi olabiliyor. Juventus gol şarkısını kripto para ile belirledi. Şöyle ki geçtiğimiz günlerde yapılan ankete JUV token’e sahip olan taraftarlar da katılabildi. Birçok şarkı arasında taraftarların seçtiği şarkı gol şarkısı olarak seçildi ve kullanılmaya başlandı.

Kulüp yönetimlerinde taraftarlarında etkin bir şekilde rol almasını hedefleyen Socios, Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid ve ülkemizden Galatasaray‘la anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma ile birlikte her takım için ayrı fan token üretilecek. Bu tokenler sayesinde forma seçimi, gol şarkısı seçimi ve bu gibi konularda taraftarların da seçimlerde etkin rol alması sağlanacak.

Kullanılmaya Başlanan İlk Taraftar Token’i

Socios projeyi geliştirmiş ve kulüplerle anlaşma yapmaya başlamıştı. Belirlenen kulüplerle anlaşmalar yapıldı ve geçtiğimiz günlerde üretilen token’ler kullanılmaya başlandı. Blockchain teknolojisi ekonomi dışında spor alanında da kullanılabileceğini kanıtlamış oldu. Anketlere katılan taraflar ise bu uygulamadan bir hayli memnun. Böylece kulüplerin yapmış oldukları gelişmeler taraflarla birlikte seçilecek ve taraftarların kulüplerde etkin rol alması sağlanmış olacak.

Ülkemizden Galatasaray İle Anlaşma İmzalanmıştı

Socios ülkemizde de Galatasaray ile anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşma ile Galatasaray taraftarları da kulüp için özel üretilen token’leri satın alarak yönetimde söz sahibi olabilecek. Bununla ilgi Socios CEO’su Alexandre Dreyfus şunları söylemişti:

“Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna göre Türkiye, kripto para birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Token’ları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kripto para birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

En büyük 10 kripto para – 5 Ocak 2020

Bitcoin ATM’leri artıyor

Çin yeni bir kripto para yasası çıkardı

“Juventus gol şarkısını kripto para ile belirledi” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir