JPMorgan stratejistleri: 600 milyar dolarlık potansiyel var

 JPMorgan stratejistleri: 600 milyar dolarlık potansiyel var

Geçtiğimiz günlerde 170 yıllık sigorta şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından kurumsal şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisi daha açık bir şekilde ortaya çıkmıştı. JPMorgan stratejistleri bu konuda bir açıklama yaptı.

JPMorgan Stratejistleri Bitcoin’e Yatırım Potansiyelini Açıkladı

Dünyanın en büyük bankalarından olan ABD merkezli JPMorgan stratejistlerine göre dünyanın en büyük ekonomilerinde yer alan şirketlerinin Bitcoin‘e varlıklarının yüzde 1‘i kadar yatırım yapmaları halinde 600 milyar dolarlık bir potansiyeli bulunuyor. Massachusetts Mutual Life Insurance yapmış olduğu yatırım ile toplam Bitcoin miktarının binde 4‘üne sahip.

Dünyanın en büyük ekonomilerinde yer alan şirketlerinin varlıklarının binde 4‘ü ile Bitcoin‘e yatırım yapması bile 24 milyar dolarlık potansiyeli ortaya koyuyor.

Kurumsal Alımlara Yenisi Eklendi! 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

ABD merkezli sigorta şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Alım işlemi New York Digital Investment Group (NYDIG) aracılığıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 170 yıllık olan sigorta şirketi toplamda 235 milyar dolarlık varlığa sahip. Bu varlık ile yapılan yatırım kıyaslandığında son derece küçük bir meblağ olduğu dikkatleri çekiyor.

Ancak kurumsal yatırımcıların kripto para satın alması, kripto paralara yatırım yapmakta çekinen yatırımcıların kripto para piyasasına yönlenmesine sebep olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir