JP Morgan Bitcoin ETF açıklaması yaptı!

 JP Morgan Bitcoin ETF açıklaması yaptı!

ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan daha önce Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri çekiyordu. Şimdi de Bitcoin ETF‘si ile ilgili bir açıklama gerçekleştirildi.

JP Morgan Bitcoin ETF Uyarısı Yaptı

Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) getirilerinin diğer yatırım araçlarına göre daha yüksek oranlı olması Bitcoin’e olan ilgiyi daha fazla arttırıyor. Diğer yatırım araçlarında yıllık yüzde 5 ile 10 arasında olan getiri, Bitcoin vadeli işlemlerinde yüzde 25 seviyelerinde seyrediyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin ETF’leri dikkat çekiyor.

JP Morgan Bitcoin ETF’sine dikkat çekerek ABD’de kabul edilecek bir Bitcoin ETF’sinin Bitcoin vadeli işlem getirilerini düşürebileceğini belirtti. Hali hazırda ABD’de kabul bekleyen bir Bitcoin ETF’si bulunuyor. Eğer bu Bitcoin ETF’si kabul edilip işleme açılırsa ABD’deki ilk Bitcoin ETF’si olarak tarihe geçecek.

JP Morgan Bitcoin ETF açıklaması yaptı!

JPMorgan Analistlerinden Bitcoin Hakkında Yeni Bir Fikir!

JPMorgan analistleri son dönemlerde kripto para ile ilgili analizler yaparak kripto para yatırımcılarını bilgilendiriyor. Son yapılan analize göre JPMorgan, Bitcoin‘i portföyüne eklemek isteyen yatırımcılara yüzde 1 detayı vermişti. Bu detaya göre bir yatırım sepeti oluşturan yatırımcılar sahip oldukları paranın yüzde 1‘i ile Bitcoin alabilir.

”Çok varlıklı bir portföyde yatırımcılar, portföyün genel riske göre ayarlanmış kazancı elde etmek için kripto para birimlerini de portföylerinin yüzde 1’ine ekleyebilirler.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir