Joe Biden kripto para altyapı tasarısını imzaladı

Joe Biden kripto para

Joe Biden kripto para altyapı tasarısını imzaladı

ABONE OL 

ABD Başkanı Joe Biden, kripto paralarla ilgili gerekli altyapıyı oluşturacak yasayı imzaladı. Temsilciler Meclisi ve ABD Senatosu‘nda onaylanan altyapısı tasarısını Joe Biden tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Joe Biden Kripto Para Tasarını İmzaladı

Dünya genelinde başlı başına bir sektör haline gelen kripto paralarla ilgili altyapı çalışmalarını öngören tasarı ABD’den onaylandı ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Yalnızca kripto paralarla değil kripto para madenciliğini de kapsayan tasarının imzalanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 65 bin dolar seviyelerinden 60 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Her ne kadar regülasyonlar piyasayı olumsuz etkilese de uzun vadeli düşünüldüğünde spekülasyonların ve manipülasyonların önüne geçilecek ve bu sayede daha sağlıklı bir piyasa ortamının oluşması bekleniyor. Bu da yatırımcılar için oldukça iyi bir durum olarak kabul ediliyor.

Joe Biden kripto para altyapı tasarısını imzaladı

ABD’liler Kripto Paralara Yakın Davranıyor

Pew Research Center, ABD’de 10 bin kişinin katıldığı bir araştırma yaptı. Bu araştırma sonucunda ABD’lilerin yüzde 86’sının kripto paraları en az 1 kere duyduğu açıklandı. Ancak bu katılımcıların yalnızca yüzde 16‘sının kripto para yatırımının olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın detaylarına göre ise katılımcıların yüzde 24‘ü kripto paralar hakkında çok şey bildiklerini söyledi. Yüzde 62‘si ise yalnızca duyduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 13‘ü ise kripto paralara dair hiçbir şey duymadığını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir