Jack Dorsey Bitcoin madenciliğine başlıyor!

Jack Dorsey Bitcoin madenciliği

Jack Dorsey Bitcoin madenciliğine başlıyor!

ABONE OL 

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, geçtiğimiz aylarda yürüttüğü Twitter CEO görevini bırakmıştı. Bitcoin ve kripto paralara yönelik çalışmaları ve açıklamalarıyla dikkatleri çeken Dorsey, Bitcoin madenciliğine başlıyor.

Jack Dorsey Bitcoin Madenciliği için Kolları Sıvadı

Bitcoin madenciliği günümüz dünyasında her ne kadar enerji israfı tartışmaları yaratsa da Bitcoin için oldukça önemli. Yalnızca Bitcoin üretimi değil Bitcoin transferlerinin de gerçekleşmesi Bitcoin madenciliğine bağlı. Bu sebepten dolayı Bitcoin madenciliği hala girişimciler için önemli bir yatırım alanı olarak kabul ediliyor.

Son olarak Jack Dorsey, Bitcoin madenciliğine başlayacaklarını açıkladı. Square isimli dijital ödeme şirketi bulunan Dorsey, ekim ayında yaptığı açıklamada Square şirketinin Bitcoin madencilik sistemi kuracağını duyurmuştu. Dorsey, bugün yaptığı açıklamada resmi olarak Bitcoin madenciliği sistemi kurduklarını açıkladı.

Jack Dorsey Bitcoin Yanıtını Vermişti

Kripto paralar ünlü isimler tarafından da yakından takip ediliyor. ABD’li rapçi Cardi B, Twitter hesabından ”Sizce kripto doların yerini alacak mı?” sorusunu sormıştu. Kripto paralar ile ilgili açıklamalar ve yatırımlarıyla dikkatleri çeken Jack Dorsey ”Evet, Bitcoin alacak” cevabını vermişti.

Jack Dorsey Daha Önce de Şu Açıklamaları Yapmıştı

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, yayınladığı bir dizi tweet ile Bitcoin hakkında fikirlerini ifade etmişti. Jack Dorsey bilindiği gibi Square isimli bir dijital ödeme şirketinin sahibi. Square, Cash App isimli uygulamasıyla da Bitcoin alım satım imkanı tanıyor. Dorsey, Square şirketinin bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştireceğini de açıklamıştı:

”Square, bir Bitcoin donanım cüzdanı yapmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla iş birliği içinde inşa edeceğiz. Bu düşünceye yol gösterici ilkelerimizden bazılarını paylaşarak doğru yoldan başlatmak istiyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir