İspanya Huobi ve Bybit borsalarını uyardı!

İspanya Huobi

İspanya Huobi ve Bybit borsalarını uyardı!

ABONE OL 

İspanya Ulusal Borsa Komisyonu (CNMV) yaptığı açıklamada Huobi ve Bybit borsalarının İspanya’da faaliyet göstermek için yeterli izinlere ve yetkilere sahip olmadıklarını açıkladı.

İspanya Huobi ve Bybit’i Uyardı!

Birçok ülke tarafından kripto para borsaları düzenlenmeye başladı. Kripto para borsaları ise bu düzenlemelerden kaçınmak yerine uyum sağlamaya çalışıyorlar. Son olarak İspanya Ulusal Borsa Komisyonu (CNMV) tarafından Huobi ve Bybit borsalarına uyarı yapıldı:

”Bu kurumlar, bu komisyonun ilgili sicilinde kayıtlı değildir. Bu nedenle CNMV’nin denetimine tabi yatırım hizmetleri veya diğer faaliyetleri sağlamaya yetkili değildir.”

Her iki borsanın da şimdilik resmi olarak bir yetkisi bulunmuyor. Bu açıklama daha önce Coinbase, KuCoin, LocalBitcoins, LocalEthereum, Changelly, ShapeShift isimli kripto para borsaları için de yapılmış ve gereken başvurular alınmıştı. Şimdi ise Huobi ve Bybit borsalarına uyarı yapıldı.

İtalya Binance Açıklamasının Detayları!

Dünyanın en hacimli kripto para borsası unvanını elinde bulunduran Binance‘in İtalya’da faaliyet göstermek için yeterli izine sahip olmadığı ortaya çıktı. İtalya’nın finansal regülasyon kurumu olan CONSOB tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“CONSOB, Binance Group şirketlerinin İtalya’da finansal hizmet sağlamaya yetkili kurum olmadıkları yönünde yatırımcıları uyarmaktadır. www.binance.com web sitesindeki, türevler ve hisse senedi token’ları için de aynı durum geçerlidir. Kamuoyu bu şartlara dikkat etmelidir.”

Bu açıklamanın ardından gözler Binance’e çevrildi. Binance tarafından henüz bir açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda yapılması bekleniyor. Ancak bilindiği gibi Binance, devletlerin uygulamış olduğu regülasyonlara karşı çıkmak yerine uyumluluk göstermek için çalışmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir