İran kripto para faaliyetlerini yasallaştıracak

İran kripto para

İran kripto para faaliyetlerini yasallaştıracak

ABONE OL 

Kripto para piyasası yarı yarıya gerilemişken olumsuz haberlerde üst üst karşımıza çıkıyor. Bütün bu olumsuz haberlere karşı olan İran’dan olumlu bir haber geldi.

İran Kripto Para Faaliyetlerini Yasallaştıracak

İran, Bitcoin ve kripto para madenciliğinin yoğun olarak yapıldığı ülkeler arasında yer alıyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yapılan açıklamada kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istedi. Hasan Ruhani konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Halkın sermayesini korumak için kripto para faaliyetleri yasallaştırılmalı ve bakanlıklar bu konuda hızlı şekilde çalışma başlatmalı.”

Bu haber fiyat olarak Bitcoin’i olumlu olarak etkilemedi. Ancak uzun vadeli olarak bu gelişme kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor.

İran Merkez Bankası Bitcoin
İran kripto para faaliyetlerini yasallaştıracak

Kripto Para Piyasası Küçülüyor

Önce Çin’den gelen Bitcoin madencilerine yönelik yaptırım haberi ve ardından Elon Musk‘ın Bitcoin’e yönelik olumsuz açıklamaları yoğun Bitcoin satışlarını beraberinde getirdi. Bu iki haberin ardından kripto para piyasası düşüşe geçti ve toplamda 1 trilyon dolarlık varlık kripto para piyasasından çekildi. Kripto para piyasasının da büyüklüğü 1.5 trilyon doların altına geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.