iPhone’lara App Store alternatifleri geliyor!

App Store alternatifleri

iPhone’lara App Store alternatifleri geliyor!

ABONE OL 

Apple, Avrupa Birliği tarafından yapılan baskıların ardından iPhone modellerinde App Store benzeri marketlerin yüklenmesini ve kullanılmasını mümkün hale getiriyor.

App Store Alternatifleri Kullanılabilecek

Apple, yakın zamanda iOS 17.4 güncellemesini duyuracak. Bazı modellerde 6 GB’tan daha büyük olacak olan bu güncelleme ile iPhone modellerine App Store’un alternatifi olacak uygulama marketleri kullanmak mümkün olacak.

Bu sayede Apple tarafından sunulan App Store tekeli de bozulmuş olacak. Bilindiği gibi iPhone modellerinde yer alan Lightning portu da yine Avrupa Birliği baskıları sonucunda USB-C’ye dönüştürülmüştü.

AB tarafından verilen bu kararda App Store tarafından alınan uygulama içi satın alma komisyonlarının yükseliğinin de etkili olduğu biliniyor.

iPhone 15 Serisinin Pil Ömrü Daha Uzun

Apple, iPhone 15 serisinde bir değişikliğe giderek pil ömrünü uzattı. Apple tarafından da doğrulanan bilgiye göre iPhone 15 serisinin pil ömrü 1000 şarjın ardından yüzde 80 seviyesine geriliyor. Bu oran bir önceki serilerde 500 şarj ile görünüyordu.

Apple resmi internet sitesi aracılığıyla yayınladığı bir makalede bu konuya değindi. Bu veriyle birlikte iPhone 15 serisinin batarya olarak diğer modellerden çok daha ileride olduğu kesinleşmiş oldu.

iPhone 16 RAM Artışıyla Gelebilir

iPhone 16 serisinin duyurulmasına henüz aylar olmasına rağmen detaylar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 16 serisindeki RAM kapasiteleri artış gösterecek. iPhone 15 serisine kadar iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde 6 GB olan RAM kapasitesi iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde 8 GB‘a yükseltilecek.

Gücünü de Apple A18 Bionic çipinden alması beklenen iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerine Wi-Fi 6E desteğinin de geleceği sızıntılar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir