iPhone üretim yeri Hindistan’a doğru kayacak!

iPhone üretim yeri

iPhone üretim yeri Hindistan’a doğru kayacak!

ABONE OL 

Apple, iPhone modellerinin büyük çoğunluğu bilindiği gibi Çin’de üretiyor. Ancak son dönemlerde üretimin Hindistan‘a doğru kaydırılması için çalışmaların başladığı iddia ediliyor.

iPhone Üretim Yeri Değişiyor

Apple, iPhone üretimi için Hindistan’da çeşitli anlaşmalar yapmış ve iPhone 13 serisi ile birlikte üretimin bir kısmı Hindistan’a kaydırmıştı. Ancak Apple, üretimin yüzde 25’lik kısmını Hindistan’a kaydırmak istiyor.

Apple, hali hazırda iPhone 13 ve iPhone 14 serilerinin yüzde 5’lik kısmını Hindistan’da üretiyor. JP Morgan analistlerine göre Apple, 2025 yılına kadar iPhone üretiminin yüzde 25’lik kısmını Hindistan’a taşımayı planlıyor. Ayrıca yalnızca iPhone üretiminde değil diğer ürünlerinde de aynı oranda üretimi Hindistan’a taşımak için yatırımlarını sürdürüyor.

iPhone 14 Pro
iPhone üretim yeri Hindistan’a doğru kayacak!

Apple Ekim Ayında Ne Tanıtacak?

One More Thing etkinliğinde Apple şirketinin tanıtacağı ürünler gün yüzüne nihayet çıkmış durumda. M2 işlemcisini daha sık göreceğimiz etkinlikte tanıtılması muhtemelen ürünler:

  • M2 işlemcili iPad Pro
  • 10. nesil iPad
  • M2 işlemcili yeni Mac modelleri
  • Karma gerçeklik gözlüğü
  • iPadOS 16
  • macOS Ventura

WWDC 2022 etkinliğinde yeni işletim sistemlerini tanıtan şirket, iOS 16 sürümünü yeni akıllı telefonlarıyla birlikte dağıtmaya başlarken tabletler ve bilgisayarlar için geliştirdiği yeni işletim sistemlerini de yılın son etkinliğinde açıklayacak ve çıkış tarihi belli olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir