iPhone SE 3 modeli önümüzdeki yıl gelebilir!

iPhone SE 3

iPhone SE 3 modeli önümüzdeki yıl gelebilir!

ABONE OL 

Apple‘ın geçtiğimiz yıl 2. versiyonunu duyurduğu iPhone SE serisinin yeni üyesi 2022 yılında karşımıza çıkacak. Ayrıca iPhone SE 3 modelinin tasarım olarak büyük işler başarması bekleniyor.

iPhone SE 3 İddiaları

Birçok kişiye göre ara model olarak nitelendirilen iPhone SE modellerine yeni bir model daha eklenecek. Analistlere göre 2022 yılında gelecek olan iPhone SE 3, tasarım olarak iPhone 11’e benzeyecek. iPhone 11‘in satış başarısı göz önüne alındığında Apple‘ın bu tasarımla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

6.1 inç LCD ekrana sahip olması beklenen 3. nesil iPhone SE modelinin tıpkı iPhone 11 serisinde olduğu gibi ikili kamera yerleşimi ile karşımıza çıkması da pek muhtemel görünüyor.

İşlemci olarak ise iPhone 12 serisinde kullanılan Apple A14 Bionic çip ile gelmesi beklenen akıllı telefonun bir amiral gemisi modelinden pek fazla farkı kalmayacak. Bir amiral gemisi performansı sunması beklenen iPhone SE 3 modelinin 4G destekli olması bekleniyor.

Isınan iPhone Modellerine Çözüm mü Geliyor?

Apple ile ilgili yaptığı analizlerde isminden söz ettiren Ming-Chi Kuo, ortaya attığı iddia ile Apple’ın Vapor Chamber ismi verilen bir soğutma sistemi üzerinde çalıştığını söyledi. Bu sistem birçok bilgisayar tarafından kullanılıyor ancak iPhone modellerine uygun hale getirilmesi için ekstra bir çalışma gerektiriyor.

Apple gelen tepkileri azaltmak hatta ortadan kaldırmak için Vapor Chamber teknolojisini kullanarak yoğun ısınma problemlerini ortadan kaldırabilir. Ancak bu teknolojinin hangi iPhone serisi ile karşımıza çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.