iPhone 16 tasarımları sızdırıldı!

iPhone 16 tasarım

iPhone 16 tasarımları sızdırıldı!

ABONE OL 

Apple, 2024 yılının eylül ayında iPhone 16 serisiyle karşımıza çıkacak. Seriye dair sızıntılar ortaya çıkmaya devam ederken iPhone 16 tasarımları da bu sızıntılara eklendi.

iPhone 16 Tasarımı Karşımızda

Apple‘ın önümüzdeki yıl duyuracağı iPhone 16 serisinin tasarımı şimdiden karşımıza çıktı. Apple’ın bu seride arka kamera tasarımında ufak bir değişikliğe gittiği sızıntılarda görünüyor. Bu yıl duyurulan iPhone 15 serisinde de olduğu gibi her bir kamera ayrı bir şekilde duruyordu.

Ancak iPhone 16 serisiyle birlikte kameralar birbirine yapışık bir şekilde tek parça olarak bulunacak. Kamera çıkıntısı olarak da yine diğer modellerde olduğu gibi görünecek.

Dinamik olarak olarak karşımıza iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde karşımıza çıkan özellik, iPhone 16 serisinde de kullanıcılara sunulacak.

Apple iPhone’larda RCS Desteğine Yeşil Işık Yaktı

Apple, iPhone modellerinde kullandığı mesaj uygulamasında iMessage isimli bir özelliği de sunuyor. iPhone modelleri arasında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen mesajlaşma sisteminin yakında diğer işletim sistemlerine açılması bekleniyor.

iPhone kullanıcılarının internet desteği sayesinde ücretsiz mesajlaşması, mesajlaşırken ses gönderme, çıkartma gönderme gibi özellikleri de kullanmasını sağlayan iMessage büyük bir ilgi görüyordu. Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hamleler yapan Apple, mesajlaşma uygulamasını da yalnızca iPhone modellerine değil Android cihazlarına da açmayı planlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir