iPhone 16 batarya kapasitesi sızdırıldı!

iPhone 16 batarya

iPhone 16 batarya kapasitesi sızdırıldı!

ABONE OL 

Apple, iPhone 16 serisi üzerindeki çalışmalarını sürdürürken yeni sızıntılar da karşımıza çıkmaya başladı. iPhone 16 serisinin batarya kapasitesi sızıntılar da göründü.

iPhone 16 Batarya Kapasitesi Göründü

iPhone 16 serisi bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak. Serinin tasarım sızıntıları ortaya çıkarken bir de batarya kapasitesi sızıntısı sızdırıldı. iPhone 16, iPhone 16 Plus ve iPhone 16 Pro Max modellerinin batarya kapasitelerinin aşağıdaki gibi görünmesi bekleniyor:

  • iPhone 16: 3.561 mAh
  • iPhone 16 Plus: 4.006 mAh
  • iPhone 16 Pro Max: 4.676 mAh

Batarya kapasiteleri iPhone 16 ve iPhone 16 Pro Max modellerinde yükselecek ancak iPhone 16 Plus modelinin bataryası yüzde 9 oranında azalarak duyurulacak.

iPhone 16 RAM Artışıyla Gelebilir

iPhone 16 serisinin duyurulmasına henüz aylar olmasına rağmen detaylar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 16 serisindeki RAM kapasiteleri artış gösterecek. iPhone 15 serisine kadar iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde 6 GB olan RAM kapasitesi iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde 8 GB‘a yükseltilecek.

Gücünü de Apple A18 Bionic çipinden alması beklenen iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerine Wi-Fi 6E desteğinin de geleceği sızıntılar arasında yer alıyor.

Apple iPhone’larda RCS Desteğine Yeşil Işık Yaktı

Apple, iPhone modellerinde kullandığı mesaj uygulamasında iMessage isimli bir özelliği de sunuyor. iPhone modelleri arasında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen mesajlaşma sisteminin yakında diğer işletim sistemlerine açılması bekleniyor.

iPhone kullanıcılarının internet desteği sayesinde ücretsiz mesajlaşması, mesajlaşırken ses gönderme, çıkartma gönderme gibi özellikleri de kullanmasını sağlayan iMessage büyük bir ilgi görüyordu. Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hamleler yapan Apple, mesajlaşma uygulamasını da yalnızca iPhone modellerine değil Android cihazlarına da açmayı planlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir