iPhone 16 batarya kapasiteleri sızdırıldı!

iPhone 16 batarya kapasite

iPhone 16 batarya kapasiteleri sızdırıldı!

ABONE OL 

Bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak olan iPhone 16 serisinin sızıntıları şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Yine 4 farklı modeller karşımıza çıkacak olan iPhone 16 serisinin batarya kapasitelerine hep birlikte göz atacağız.

iPhone 16 Batarya Kapasiteleri Göründü

Apple hakkında paylaştığı sızıntılarla başarısını kanıtlamış olan kaynaklara göre iPhone 16 serisinin batarya kapasitesinde değişiklik yapılacak. Daha önce iPhone 15 serisine kadar çok benzer bataryaları modellere ekleyen Apple, iPhone 16 serisinde bu konuda farklılık yapmaya hazırlanıyor.

Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 16 serisinin batarya kapasiteleri ve bir önceki modele göre artış oranları şu şekilde olacak:

  • iPhone 16: 3.561 mAh (Bir önceki modele göre yüzde 6 artış)
  • iPhone 16 Plus: 4.006 mAh (Bir önceki modele göre yüzde 9 azalış)
  • iPhone 16 Pro: 3.355 mAh (Bir önceki modele göre yüzde 2.5 artış)
  • iPhone 16 Pro Max: 4.676 mAh (Bir önceki modele göre yüzde 5 artış)

iPhone 16 RAM Artışıyla Gelebilir

iPhone 16 serisinin duyurulmasına henüz aylar olmasına rağmen detaylar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 16 serisindeki RAM kapasiteleri artış gösterecek. iPhone 15 serisine kadar iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde 6 GB olan RAM kapasitesi iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde 8 GB‘a yükseltilecek.

Gücünü de Apple A18 Bionic çipinden alması beklenen iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerine Wi-Fi 6E desteğinin de geleceği sızıntılar arasında yer alıyor.

Apple iPhone’larda RCS Desteğine Yeşil Işık Yaktı

Apple, iPhone modellerinde kullandığı mesaj uygulamasında iMessage isimli bir özelliği de sunuyor. iPhone modelleri arasında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen mesajlaşma sisteminin yakında diğer işletim sistemlerine açılması bekleniyor.

iPhone kullanıcılarının internet desteği sayesinde ücretsiz mesajlaşması, mesajlaşırken ses gönderme, çıkartma gönderme gibi özellikleri de kullanmasını sağlayan iMessage büyük bir ilgi görüyordu. Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hamleler yapan Apple, mesajlaşma uygulamasını da yalnızca iPhone modellerine değil Android cihazlarına da açmayı planlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir