iPhone 15 tanıtım tarihi açıklandı!

iPhone 15 tanıtım tarihi

iPhone 15 tanıtım tarihi açıklandı!

ABONE OL 

Apple, iPhone 15 serisiyle karşımıza her yılın eylül ayında çıkıyordu. Bu yıl da gelenek bozulmuyor ve yine eylül ayında seri karşımıza çıkacak. Apple, iPhone 15 tanıtım tarihini de geçtiğimiz gün duyurdu.

iPhone 15 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Apple, iPhone 15 serisini 12 Eylül tarihinde duyuracak. Yine 4 modelden oluşacak olan seri de iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri yer alacak. Bazı sızıntılara göre ise iPhone 15 Pro Max modelinin iPhone 15 Ultra olarak karşımıza çıkabilir.

Seriye dair bugüne kadar onlarca sızıntı ortaya çıkmıştı. Bu sızıntıların en güçlü olanlarından biri ise USB-C portu olacak. Bazı sızıntılar Pro modellerinin USB-C portuyla karşımıza çıkacağını ifade ederken bazı sızıntılara göre ise tüm seride USB-C portu yer alacak.

iPhone 15 Tuş Takımında Köklü Değişiklik

iPhone 15 serisinin tuş takımlarında kökten bir değişim planlanıyor. Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan sızıntıya göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerindeki tuş takımının tıpkı iPhone 7’deki ”Home” butonu gibi yarı dokunmatik olması bekleniyor.

Güç düğmesi ve ses düğmeleri için yarı dokunmatik yapıya sahip olan Taptic Engine teknolojisinin yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde yer alacağı da gelen sızıntılarda belirtiliyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin normal tuş takımıyla karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın Pro ve Pro Max modellerine eskisinden daha fazla önem verdiği bir kez daha görüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir