iPhone 15 SIM kart girişini barındırmayabilir

iPhone 15 SIM kart

iPhone 15 SIM kart girişini barındırmayabilir

ABONE OL 

Apple her yılın eylül ayında yeni iPhone serisi ile karşımıza çıkıyor. 2023 yılında duyurmasını beklediğimiz iPhone 15 serisiyle birlikte fiziksel SIM kart girişinin tarih olması bekleniyor.

iPhone 15 SIM Kart Girişine Elveda Diyebilir

Apple, iPhone X ve üzeri modelleri için eSIM desteği duyurmuştu. Bu destek sayesinde iPhone kullanıcıları ikinci bir SIM’i kullanabiliyorlar. Bu da birden fazla hat kullanan kullanıcılar için oldukça başarılı bir özellik. Bu gelişmenin ardından gelen iddialara göre iPhone 15 serisinin Pro ve Pro Max versiyonların fiziksel SIM kart girişinin tamamen kaldırılabileceği iddia ediliyor.

Bu kararın iPhone 14 yerine iPhone 15 için alınmasındaki temel etkenin eSIM teknolojisinin o döneme kadar iyice yaygınlaşacak olması olduğu iddia ediliyor. Ayrıca gelen bir diğer iddia ise SIM kart girişinden önce Lightning girişinin kaldırılacağı yönünde. Lightning ve SIM kart girişlerinin kaldırılması da suya daha fazla dayanıklı bir iPhone modeli anlamına geliyor.

iPhone 14 serisi
iPhone 15 SIM kart girişini barındırmayabilir

iPhone 14 2 TB Depolama Kapasitesine Sahip Olacak!

iPhone 14 hakkında yeni bir iddia atıldı. Bu iddiaya göre iPhone 14 serisindeki Pro ve Pro Max modellerinin en yüksek depolama kapasitesi seçeneği 2 TB olacak. iPhone 13 serisi ile birlikte 1 TB depolama kapasitesi seçeneği sunan Apple’ın bu kapasitede artış yapması bekleniyor.

Daha önce de iPhone 14 serisi hakkında bir iddia ortaya atılmış ve mini modelinin yerine Max isimli bir model duyurulacağı belirtilmişti. Bu bilgilerin doğruluğu ise şimdilik düşük bir ihtimal görünüyor. Ancak 2022 yılının eylül ayına doğru daha doğru sızıntıların gelmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.