iPhone 15 serisinin pil ömrünün daha uzun olduğu doğrulandı!

iPhone 15 serisi

iPhone 15 serisinin pil ömrünün daha uzun olduğu doğrulandı!

ABONE OL 

Apple, iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmış ve büyük bir beğeni toplamıştı. Serinin pil ömrünün diğer modellere göre iki kat daha uzun olduğu doğrulandı.

iPhone 15 Serisinin Pil Ömrü Daha Uzun

Apple, iPhone 15 serisinde bir değişikliğe giderek pil ömrünü uzattı. Apple tarafından da doğrulanan bilgiye göre iPhone 15 serisinin pil ömrü 1000 şarjın ardından yüzde 80 seviyesine geriliyor. Bu oran bir önceki serilerde 500 şarj ile görünüyordu.

Apple resmi internet sitesi aracılığıyla yayınladığı bir makalede bu konuya değindi. Bu veriyle birlikte iPhone 15 serisinin batarya olarak diğer modellerden çok daha ileride olduğu kesinleşmiş oldu.

iPhone 15

iPhone 16 Batarya Kapasitesi Göründü

iPhone 16 serisi bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak. Serinin tasarım sızıntıları ortaya çıkarken bir de batarya kapasitesi sızıntısı sızdırıldı. iPhone 16, iPhone 16 Plus ve iPhone 16 Pro Max modellerinin batarya kapasitelerinin aşağıdaki gibi görünmesi bekleniyor:

  • iPhone 16: 3.561 mAh
  • iPhone 16 Plus: 4.006 mAh
  • iPhone 16 Pro Max: 4.676 mAh

Batarya kapasiteleri iPhone 16 ve iPhone 16 Pro Max modellerinde yükselecek ancak iPhone 16 Plus modelinin bataryası yüzde 9 oranında azalarak duyurulacak.

iPhone 16 RAM Artışıyla Gelebilir

iPhone 16 serisinin duyurulmasına henüz aylar olmasına rağmen detaylar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 16 serisindeki RAM kapasiteleri artış gösterecek. iPhone 15 serisine kadar iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde 6 GB olan RAM kapasitesi iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde 8 GB‘a yükseltilecek.

Gücünü de Apple A18 Bionic çipinden alması beklenen iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerine Wi-Fi 6E desteğinin de geleceği sızıntılar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir