iPhone 15 Pro ve Pro Max yeni kamera dizilimiyle gelecek!

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro ve Pro Max yeni kamera dizilimiyle gelecek!

ABONE OL 

Birkaç ay sonra karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisiyle ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son sızıntı iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelinin kamera detaylarını bizlere aktarıyor.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max Farklı Kamera Dizilimiyle Tanıtılacak

Apple sızıntılarına bir yenisi eklendi. Unknownz21 isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı tweet’inde iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kamera yerleşiminin değişeceğini ifade etti.

Kamera yerleşimin ultra geniş açı ve telefoto kameralarının yer değişeceğini ifade eden Unknownz21, diziliş bakımından kameraların büyük benzerlik göstereceğini de belirtirken kamera fonksiyonlarının farklı olacağını belirtti.

iPhone 15 Pro Tuş Takımıyla Dikkatleri Çekecek

Apple, iPhone modellerinde yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Apple tedarikçilerinden olan Cirrus Logic, yayınladığı son raporda iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde tuş takımlarının değişeceğinin sinyallerini verdi.

Paylaşılan raporda tuş takımının değişeceği belirtilirken yerinde ise iPhone 7 modelinde yer alan yarı dokunmatik yarı tuş deneyimi sunan Taptic Engine yer alacak.

iPhone 15 USB-C ile Karşımıza Çıkabilir

Avrupa Birliği tarafından verilen USB-C kararı ve teknolojik atıkları azaltmak için yapılan girişimlerin sonunda gözler Apple’a çevrildi. Apple dışındaki tüm akıllı telefon üreticileri tarafından USB-C portu kullanılmaya başlanmışken Apple henüz bu konuda bir girişimde bulunmamıştı.

9to5Mac tarafından paylaşılan birkaç iPhone 15 Pro kılıf kalıbının görselinde USB-C portu gözlendi. Bu da Apple’ın da Lightning’den vazgeçip USB-C portuna geçme ihtimalini akıllara getirdi.

iPhone 15 USB-C portuyla duyurulması durumda bir devrim yaşanacak ve iPhone modellerindeki Lightning portu tarihe karışacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir