iPhone 15 Pro duyurulmadan tedarik sorunu yaşıyor!

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro duyurulmadan tedarik sorunu yaşıyor!

ABONE OL 

Apple, iPhone 15 serisini eylül ayında duyuracak. Ancak serinin en güçlü iki modeli olan iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin şimdiden tedarik sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro Ekran Sorunu Şimdiden Baş Gösterdi

Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle karşımıza çıkacak olan Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ekranlarını satın aldığı LG ile tedarik sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

LG kaynaklı olan Display ekranların Pro modellerinin tedarik sürelerini uzatacağı ve bunun da tedarik sorunu haline geleceği artık biliniyor. LG Display ekran sorununun ise ekran üretim sürecinin ardından uygulanan güvenlik testleri olduğu da belirtildi. Güvenlik testlerinden geçemeyen yeni ekrandaki sorunun ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak konunun kısa süre içerisinde çözüleceği de uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

iPhone 15 serisi batarya

iPhone 15 Serisi Batarya Kapasiteleri Görüldü

Apple, iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. iPhone 15 serisiyle ilgili bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılara bir de batarya sızıntıları eklendi. ITHome tarafından paylaşılan sızıntıya göre iPhone 15 serisi bataryaları şu şekilde olacak:

  • iPhone 15 – 3.877 mAh (iPhone 14 – 3.279 mAh)
  • iPhone 15 Plus – 4.912 mAh (iPhone 14 Plus – 4.325 mAh)
  • iPhone 15 Pro – 3.650 mAh (iPhone 14 Pro – 3.200 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max – 4.852 mAh (iPhone 14 Pro Max – 4.323 mAh)

iPhone 15 Serisi Fiyatları Sızdırılmıştı

Ülkemizde döviz kuruyla birlikte sıklıkla zamla karşılaşan iPhone modellerine eylül ayında yenileri eklenecek. iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkacak olan Apple‘ın tıpkı diğer senelerde uyguladığı fiyat politikasını sürdürmesi bekleniyor.

iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleriyle karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisinin modeller bazında ortaya çıkmayan fiyatlar ortalama olarak göründü. Sızıntıya göre iPhone 15 serisi ortalama 925 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir