iPhone 15 hakkında bilinen tüm detaylar!

iPhone 15 hakkında

iPhone 15 hakkında bilinen tüm detaylar!

ABONE OL 

Yaklaşık 1 ay sonra karşımıza çıkacak olan iPhone 15 ve serisi hakkında bugüne kadar defalarca kez sızıntılar ortaya çıktı. Bu sızıntılarla birlikte iPhone 15 hakkında bilinen tüm detaylar da ortaya çıktı. Yaklaşık 1 ay kalmışken ortaya çıkan tüm sızıntılara göz atacağız.

iPhone 15 Hakkında: Batarya Kapasiteleri Görülmüştü

iPhone 15 serisi bataryaları şu şekilde olması bekleniyor:

  • iPhone 15 – 3.877 mAh (iPhone 14 – 3.279 mAh)
  • iPhone 15 Plus – 4.912 mAh (iPhone 14 Plus – 4.325 mAh)
  • iPhone 15 Pro – 3.650 mAh (iPhone 14 Pro – 3.200 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max – 4.852 mAh (iPhone 14 Pro Max – 4.323 mAh)

iPhone 15 Hakkında: Ekran Değişimle Geliyor

Ekran koruma konusunda çalışmalar yapan Apple, 2.2 mm olan ekran çerçeve oranını 1.5 mm‘ye indirecek. Bu da ekranın düşük enjeksiyon basınç kaplama (LIPO) desteğine sahip olacağını gösteriyor.

Bu sayede ekranın maruz kalacağı darbelere karşı iPhone 15 serisi diğer modellerden daha güçlü olacak. Bu karar ile birlikte ekran kırılma ve parçalanma olaylarının bir nebze azaltması bekleniyor.

iPhone 15 Hakkında: Pro Ekran Sorunu Şimdiden Baş Gösterdi

Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle karşımıza çıkacak olan Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ekranlarını satın aldığı LG ile tedarik sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı.

LG kaynaklı olan Display ekranların Pro modellerinin tedarik sürelerini uzatacağı ve bunun da tedarik sorunu haline geleceği artık biliniyor. LG Display ekran sorununun ise ekran üretim sürecinin ardından uygulanan güvenlik testleri olduğu da belirtildi. Güvenlik testlerinden geçemeyen yeni ekrandaki sorunun ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak konunun kısa süre içerisinde çözüleceği de uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

iPhone 15 serisi yeni renk

iPhone 15 Hakkında: Pro ve iPhone 15 Pro Max Farklı Kamera Dizilimiyle Tanıtılacak

Apple sızıntılarına bir yenisi eklendi. Unknownz21 isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı tweet’inde iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kamera yerleşiminin değişeceğini ifade etti.

Kamera yerleşimin ultra geniş açı ve telefoto kameralarının yer değişeceğini ifade eden Unknownz21, diziliş bakımından kameraların büyük benzerlik göstereceğini de belirtirken kamera fonksiyonlarının farklı olacağını belirtti.

iPhone 15 USB-C

iPhone 15 Serisi Fiyatları da Ortaya Çıkmıştı

Ülkemizde döviz kuruyla birlikte sıklıkla zamla karşılaşan iPhone modellerine eylül ayında yenileri eklenecek. iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkacak olan Apple‘ın tıpkı diğer senelerde uyguladığı fiyat politikasını sürdürmesi bekleniyor.

iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleriyle karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisinin modeller bazında ortaya çıkmayan fiyatlar ortalama olarak göründü. Sızıntıya göre iPhone 15 serisi ortalama 925 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir