iPhone 15 ekran çerçeveleri küçülerek geliyor!

iPhone 15 Pro

iPhone 15 ekran çerçeveleri küçülerek geliyor!

ABONE OL 

Apple, iPhone 15 serisinde ufak da olsa küçük değişiklikler sunarak karşımıza çıkacak. iPhone 15 serisi ekran çerçeve detayıyla kutusundan çıkacak.

iPhone 15 Ekran Değişimiyle Geliyor

Apple, eylül ayında iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yine 4 modelden oluşacak olan seride ekranla ilgili yeni bir sızıntı karşımıza çıktı. Apple hakkında yaptığı sızıntılarla isminden sık sık söz ettiren Mark Gurman, iPhone 15 serisinde ekran çerçevelerinin daha küçük olacağını ifade etti.

Ekran koruma konusunda çalışmalar yapan Apple, 2.2 mm olan ekran çerçeve oranını 1.5 mm‘ye indirecek. Bu da ekranın düşük enjeksiyon basınç kaplama (LIPO) desteğine sahip olacağını gösteriyor.

Bu sayede ekranın maruz kalacağı darbelere karşı iPhone 15 serisi diğer modellerden daha güçlü olacak. Bu karar ile birlikte ekran kırılma ve parçalanma olaylarının bir nebze azaltması bekleniyor.

Sızıntıyla birlikte paylaşılan iPhone 15 konsept görseli:

Daha önceki sızıntılarda iPhone 15 serisinde çentik tamamen ortadan kalkacağı ve tüm seride Dynamic Island (Dinamik Ada) kullanılacağı sızdırılmıştı.

iPhone 15 Pro Ekran Sorunu Şimdiden Baş Göstermişti

Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle karşımıza çıkacak olan Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ekranlarını satın aldığı LG ile tedarik sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı.

LG kaynaklı olan Display ekranların Pro modellerinin tedarik sürelerini uzatacağı ve bunun da tedarik sorunu haline geleceği artık biliniyor. LG Display ekran sorununun ise ekran üretim sürecinin ardından uygulanan güvenlik testleri olduğu da belirtildi. Güvenlik testlerinden geçemeyen yeni ekrandaki sorunun ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak konunun kısa süre içerisinde çözüleceği de uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir