iPhone 15 dayanıklılık testinden geçti!

iPhone 15 dayanıklılık testi

iPhone 15 dayanıklılık testinden geçti!

ABONE OL 

iPhone 15 serisine uygulanan dayanıklılık testleri sürüyor. Yapılan son testlerde iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin testi başarıyla geçtiği ancak iPhone 15 Pro Max modelinin geçemediği ortaya çıktı.

iPhone 15 Dayanıklılık Testi Sonucu Açıklandı

Akıllı telefon en fazla merak edildiği alanlardan birisi de dayanıklılık. Bu sebepten dolayı yeni duyurulan akıllı telefonlara yapılan dayanıklılık testleri büyük ilgi görüyor. iPhone 15 serisine de uygulanan testin sonucu birçok kişiyi şaşırttı.

Apple tarafından duyurulan iPhone serilerinin en güçlü modeli olarak bilinen Pro Max modelleri, test sonucunda en güçlü iPhone olarak çıkardı. Ancak bu defa böyle bir sonuç ortaya çıkmadı. Yapılan testlerin sonucunda iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modeli iPhone 15 Pro Max modelinden daha dayanıklı çıktı.

JerryRigEverything isimli YouTube kanalı tarafından yapılan dayanıklılık testlerinde iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin daha sağlam olduğu ortaya çıktı.

iPhone 15 Modelleri Pil Döngüsünü Gösterecek

Apple, 12 Eylül’de duyurduğu iPhone 15 serisiyle karşımıza 4 yeni model çıkardı. Bu seri aynı zamanda yeni özellikleri de barındırıyor. iPhone 15 modellerine daha önce hiçbir seride bulunmayan bir özellik eklendi. Artık iPhone 15 modellerinden herhangi birine sahip olan kişiler pil döngüsünü öğrenebilecek.

Pil döngüsü, telefon her şarja takıldığında yükselen bir değerdir. Bataryanın kaç defa şarj edildiğini gösteren bu döngü sayısı Apple tarafından bir hayli önemsiyor. iPhone modelinizin pilini değiştirmek için Apple’a gittiğinizde öncelikle bu döngü sayınız kontrol ediliyor ve garanti kapsamındaki döngü miktarını geçmediyseniz ücretsiz pil değişimi yapılıyor.

Ayrıca pil döngüsü cihazın ne denli dikkatli kullanıldığını da gösteriyor. iPhone 15 serisine kadar herhangi bir seride pil döngüsü gösterilmiyordu. Ancak iPhone 15 serisiyle birlikte bu özellikte hayata geçmiş oldu.

Pil döngüsünü görmek için AyarlarGenelHakkında adımlarını izleyebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir