iPhone 15 batarya avantajıyla gelecek!

iPhone 15 batarya

iPhone 15 batarya avantajıyla gelecek!

ABONE OL 

Bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 15 serisiyle ilgili sızıntılar gelmeye başladı. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri batarya konusunda ciddi iyileştirmelerle karşımıza çıkacak.

iPhone 15 Bataryasıyla Daha Az Pil Tüketimini Sağlayacak

iPhone 15 serisinin Pro modellerinde Apple A17 Bionic çipin yer alacağı ve bu çipin yüzde 35 daha az enerjiyle çalışabildiği açıklandı. 3nm süreciyle üretilecek olan A17 Bionic çipi hakkında bir açıklama da üretimi yapacak olan TSMC şirketinin yöneticisinden geldi.

TSMC Başkanı Mark Liu, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde yer alacak Apple A17 Bionic çipinin yüzde 35 daha az enerjiyle çalışabileceğini açıkladı. Liu, 3nm sürecinin 5nm süreci ile kıyaslandığında daha az pil gücüne ihtiyaç duyduğunu belirtti.

iPhone 15 batarya avantajıyla gelecek!

iPhone 14 Acil SOS Özelliği Avrupa Ülkelerine Gelmeye Başladı

Apple, iPhone 14 serisinde Acil SOS isimli bir uydu aracılığıyla kurtarma özelliği sunmuştu. Bu özellik sayesinde bağlantısı kopan iPhone 14 kullanıcıları uydu aracılığıyla yardım çağırabiliyor. Bu da o kişinin hayatının kurtarılması anlamına geliyor.

Özellik ilk olarak ABD’de kullanılıyordu. Yapılan açıklama ile birlikte özellik Almanya, Fransa, İrlanda ve Birleşik Krallık‘ta da aktif hale getirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir