iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!

iPhone 14 tanıtım tarihi

iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!

ABONE OL 

Apple sızıntılarıyla isminden söz ettiren Mark Gurman, iPhone 14 tanıtım tarihini hakkında yeni bir açıklama yaptı. Merakla beklenen iPhone 14 serisinin karşımıza çıkması oldukça az bir süre kaldı.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi Yaklaşıyor

Apple ürünleri hakkında yaptığı sızıntılarla başarılarını kanıtlamış olan Mark Gurman, yeni haberinde iPhone 14 tanıtım tarihinin 7 Eylül olmasının planlandığını açıkladı. Tanıtılan ürünlerin 16 Eylül tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

Duyurulacak olan iPhone 14 serisi dört modelden oluşacak ve bu modeller arasında mini modeli yer almayacak. Apple, mini modelinin yerine seriye Max modeli eklemesine kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinin 6.1 inç ekranla, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ise 6.7 inç ekranla karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 14 Max üretimi
iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!

iPhone 14 Fiyatı Hakkında Yeni İddia Ortaya Atılmıştı

Apple tarafından bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak olan iPhone 14 serisine dair yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. Bu sızıntıda iPhone 14 fiyatı yer alıyor. Yalnızca iPhone 14 fiyatının yer aldığı sızıntının kaynağı ise Naver isimli bir Kore blogu oldu.

Bu sızıntıya göre iPhone 14 fiyatı, 799 dolar olarak karşımıza çıkacak. Eğer iPhone 14 bu fiyat ile karşımıza çıkarsa iPhone 13 ile aynı fiyata sahip olmuş olacak. Bu fiyat ise ülkemizdeki anlık kur ile 14.350 TL‘ye denk geliyor. Tabii üzerine eklenen vergilerle birlikte fiyatın 22 bin ile 24 bin TL arasında olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 14 İşlemci Detayı Dikkat Çekiyor

Ming-Chi Kuo‘ya göre iPhone 14 ve iPhone 14 Max modelleri, iPhone 13 serisinin işlemcisi olan Apple A15 Bionic çipinden güçlerini alacak. Bu iddia her ne kadar iPhone hayranlarını şaşırtsa da ShrimpApplePro tarafından ortaya bir iddia atıldı.

ShrimpApplePro‘ya göre Apple iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde A15 Bionic çipini kullanacak fakat bu iPhone 13 ile aynı performansı sunacağı anlamına gelmiyor. Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Max modelleri için üzerinde çalıştığı yeni hücresel modem ve iç tasarımıyla yüksek performans sunacağını açıkladı.

iPhone 14 Batarya Kapasitesi Sızdırılmıştı

ShrimpApplePro tarafından Twitter’da paylaşılan bir sızıntıda iPhone 14 serisinin batarya kapasiteleri göründü. Bu paylaşıma göre iPhone 14 serisinin batarya kapasiteleri:

  • iPhone 14 – 3.279 mAh
  • iPhone 14 Max – 4.325 mAh
  • iPhone 14 Pro – 3.200 mAh
  • iPhone 14 Pro Max – 4.323 mAh

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir