iPhone 14 serisinde mini modeli olacak mı?

iPhone 14 serisinde Mini modeli olacak mı?

iPhone 14 serisinde mini modeli olacak mı?

ABONE OL 

Yaklaşan Apple etkinliğinden önce tanıtılması beklenen iPhone 14 akıllı telefon serisiyle ilgili birçok bilgi ortaya çıktı. iPhone 14 serisi ile SIM kart girişinin kaldırılacağı, 2 TB depolama alanı ile geleceği, LTPO ekrana geçileceği gibi birçok sızıntı görmüştük. Şimdi de seride Mini modelinin yer alıp almayacağı ile ilgili bir rapor yayınlandı.

iPhone 14 Serisinde mini Modeli Olacak Mı?

Kaynaklarda yeni akıllı telefon serisinde 6.1 ve 6.7 inçlik telefon çalışmalarının devam ettiği ancak ortada herhangi bir 5.4 inçlik telefon modelinin bulunmadığı bilgisi aktarıldı. Bu da seride mini bir modelin yer almayacağı anlamına geliyor.

Yayınlanan raporlara göre iPhone 12 mini modeli satış rakamları açısından şirketin beklentilerinin altında kaldı. Ardından tanıtılan iPhone 13 mini akıllı telefonundan da istediğini alamayan Apple, 2022 model iPhone 14 akıllı telefon serisi modellerinden mini telefonu kaldırma kararı aldı.

iPhone 14 serisinin sızıntıları devam ediyor!

iPhone 14 Serisi Özellikleri Yavaş Yavaş Görünüyor

iPhone 14 serisi bir klasik haline gelen eylül ayında karşımıza çıkacak. İddialara göre bu yıl mini modeli üretilmeyecek. Bu model yerine ise Max isimli yeni bir model seriye dahil edilecek. Dört akıllı telefondan oluşacak serinin tüm modelleri 120 Hz ekran yenileme hızını barındıracak ve yine tüm modellerin RAM kapasiteleri 6 GB olacak.

Tüm modellerde aynı ekran yenileme hızı ve RAM kapasitesinin bulunması kafalarda tüm modeller aynı olacak şeklinde bir algı oluştursa da kameradaki ve diğer özelliklerdeki farklılıklar bu algıyı yıkacak.

SIM Kart Girişi iPhone 14’te Yer Almayabilir

Apple tarafından 2022 yılının eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 14 serisi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişi yer almayacak. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiada iPhone 15 serisinden başlayarak bu adımın atılacağı ifade edilmişti.

Ancak son iddia gerçeğe dönüşürse iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişini görmeyeceğiz. Bu da akıllı telefonlar için bir dönüm noktası olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir