iPhone 14 Plus’ın asıl ismi iPhone 14 Max’miş!

iPhone 14 Plus

iPhone 14 Plus’ın asıl ismi iPhone 14 Max’miş!

ABONE OL 

Apple, eylül ayının ilk haftasında iPhone 14 serisi ile karşımıza çıktı. Bu serinin yeni üyesi olarak karşımıza çıkan iPhone 14 Plus ile ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı. iPhone 14 Plus modelinin asıl isminin iPhone 14 Max olduğu görüldü.

iPhone 14 Plus’ın Gerçek İsmi Görüldü

Apple, resmi internet sitesinde iPhone 14 serisine dair fotoğrafları paylaşmıştı. Merakla iPhone 14 hayranları tarafından iPhone 14 Plus modelinin fotoğrafı kaydedilmeye çalışıldı. Bu hamle sayesinde iPhone 14 Plus fotoğrafının dosya isminin iPhone 14 Max olduğu görüldü.

iPhone 14 serisi henüz duyurulmamışken ortaya çıkan sızıntılarda iPhone 14 Max modeline dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra sızıntılar Max yerine Plus modelinin duyurulacağını gösterdi.

Ancak fark edilen bu detay sayesinde Apple’ın da sonradan isim değişikliğine gittiğini gösteriyor.

iPhone 14 Plus’ın asıl ismi iPhone 14 Max’miş!

iPhone 14 Üretimi için Yeni Karar Açıklandı!

Apple, iPhone 14 için 90 milyon adetlik bir üretim planlamış ve ayrıca yüksek talep için 6 milyon adetlik ek üretim için de anlaşmaları sağlamıştı. Fakat özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin ilgi görmemesi sebebiyle bu ek üretim anlaşmasını askıya aldı.

Bloomberg’in haberine göre Apple, 2021 yılında olduğu gibi 90 milyon adetlik üretim yapacak ve ek üretime gitmeyecek.

iPhone 14 Plus Bekleneni Veremedi

Apple ile ilgili yaptığı sızıntılarıyla isminden söz ettiren Ming-Chi Kuo, iPhone 14 serisinin ön satış süreci ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Gelen bilgilere göre iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modeli yeteri kadar ilgi görmedi.

Kuo, özellikle Plus modelinin mini modellerinin bile gerisinde kaldığını ifade etti. Yine bu yıl duyurulan iPhone SE 2022’nin bile iPhone 14 Plus‘tan daha fazla ilgi gördüğü de detay olarak belirtildi.

iPhone 14 Pro modeli ‘nötr‘ belirtilirken, iPhone 14 Pro Max modelinin geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 13 Pro Max modelinden daha fazla ilgi gördüğü Kuo tarafından açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir