iPhone 14 Max üretimi gecikebilir! Ne zaman çıkacak?

iPhone 14 Max üretimi

iPhone 14 Max üretimi gecikebilir! Ne zaman çıkacak?

ABONE OL 

Apple’ın ilk Max modeli olacak olan iPhone 14 Max ile ilgili yeni sızıntılar gelmeye başladı. Bu sızıntılara göre iPhone 14 Max üretimi gecikecek.

iPhone 14 Max Üretiminde Sorun Olduğu İddia Ediliyor

Apple’ın eylül ayında duyuracağı iPhone 14 serisinin yeni ve ilk ‘Max‘ üyesi olacak olan iPhone 14 Max hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Jeff Pu tarafından ortaya atılan iddiaya göre iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin üretimi ağustos ayının ilk haftalarında başlayacak.

Ancak serinini 6.7 inçlik ekrana sahip yeni üyesi iPhone 14 Max’i üretimi ağustos ayının son haftasında başlayacak. Aradaki bu zaman kaybı sebebiyle iPhone 14 Max modelinin tedarik sorunlarıyla karşılaşacağı iddia ediliyor. Bu gecikmenin temel sebebinin ise Şanghay kentindeki parça tedarikçilerinin uyguladığı son karantina olduğu belirtiliyor.

iPhone 14 Max üretimi gecikebilir!

Apple Kendi 5G Çipiyle Karşımıza Çıkacak

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, bilindiği gibi Qualcomm şirketinden satın aldığı 5G modemleri ile iPhone modellerine 5G desteği sağlıyor. iPhone 12 serisi ile birlikte başlayan 5G desteği yakında Apple’ın kendi çipiyle sağlanmaya başlayacak.

2023 yılında duyurulacak olan iPhone 15 serisi ile birlikte Apple tarafından üretilmiş olan 5G destekli çipler kullanılmaya başlanacak. Apple’ın hücresel modem çipini geliştirmek için 140 iş ilanı açtığı da biliniyor. Ayrıca Qualcomm CEO’su yaptığı açıklamada 2023 yılında Apple’ın kullanacağı çiplerin yüzde 20’sini üreteceklerini açıklamıştı. Bu oran 2021 ve 2022 yılında yüzde 100 olarak biliniyordu.

Apple’ın böyle bir hamle yapması tıpkı MacBook modellerinde kendi işlemcisini kullanmaya başlaması gibi düşünülebilir. Bu da Apple’ın dış kaynak kullanımını azalttığı anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir