Apple geleneği bozuyor! iPhone 14 işlemci çipi belli oldu

iPhone 14 işlemci

Apple geleneği bozuyor! iPhone 14 işlemci çipi belli oldu

ABONE OL 

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, her yıl duyurduğu iPhone serilerinde yeni bir işlemci modelini kullanıyordu. Ancak bu yıl duyurulan iPhone 14 serisinde geleneği bozuyor.

iPhone 14 İşlemci Çipi Belli Oldu

Apple’ın iPhone 14 serisinde kullanacağı çip ile ilgili ortaya bir iddia atıldı. Trend Force tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre iPhone 14 serisi Apple A15 çipinden gücünü alacak. Bilindiği gibi bu işlemci çipi iPhone 13 serisindeki modellerde kullanılıyor.

Yani Apple eski bir işlemci ile yeni bir iPhone duyuracak. Seride yer alacak iPhone 14 ve iPhone 14 Max modelleri gücünü A15 çipinden alacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise gücünü A16 çipinden alacak.

iPhone 14 serisi
iPhone 14 işlemci çipi belli oldu

iPhone 14 Max Üretiminde Sorun Olduğu İddia Ediliyor

Apple’ın eylül ayında duyuracağı iPhone 14 serisinin yeni ve ilk ‘Max‘ üyesi olacak olan iPhone 14 Max hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Jeff Pu tarafından ortaya atılan iddiaya göre iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin üretimi ağustos ayının ilk haftalarında başlayacak.

Ancak serinini 6.7 inçlik ekrana sahip yeni üyesi iPhone 14 Max’i üretimi ağustos ayının son haftasında başlayacak. Aradaki bu zaman kaybı sebebiyle iPhone 14 Max modelinin tedarik sorunlarıyla karşılaşacağı iddia ediliyor. Bu gecikmenin temel sebebinin ise Şanghay kentindeki parça tedarikçilerinin uyguladığı son karantina olduğu belirtiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir