iPhone 13 üretimi Hindistan’a kayıyor

iPhone 13 üretimi

iPhone 13 üretimi Hindistan’a kayıyor

ABONE OL 

Apple, ürünlerini bilindiği gibi çoğunlukla Çin’de üretiyor. Özellikle iPhone modelleri Çin’de birleştiriliyor. Bir süredir Hindistan’a parça birleşimini kaydırmak isteyen Apple, iPhone 13 üretiminin bir kısmını Hindistan’a kaydırıyor.

iPhone 13 Üretiminde Yeni Adım

Hindistan’da tıpkı Çin gibi iş gücünün oldukça ucuz olduğu bir ülke. Apple bu sebepten dolayı Hindistan’da da üretimi yaparak iPhone üretim maliyetlerini tamamen azaltmak istiyor. iPhone 13 modelinin Hindistan’ın Chennai şehrinde üretilmeye başlandığı açıklandı.

Apple parça tedarikçisi Tayvan merkezli Foxconn, Hindistan’daki bu üretim merkezinde iPhone 13 deneme üretimine başladı. Yakın zamanda bu deneme sürecinin tamamlanması ve duruma göre karar verilmesi bekleniyor. Apple, Hindistan’da yalnızca iPhone 13 modelini üretmeyi planlıyor. Pro, Pro Max ve mini modellerinin Hindistan’da üretimi düşünülmüyor.

iPhone 13 üretimi
iPhone 13 üretimi Hindistan’a kayıyor

iPhone 13 Üretimi Gerilemişti

Eylül ayında karşımıza çıkan iPhone 13 serisi ile ilgili tedarik sorunlarının yaşanacağı iddia ediliyordu. Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 13 serisinin üretimi eylül ve ekim ayları ile kıyaslandığında yüzde 20 geriledi. Bu oran bizlere Apple tarafından belirlenen hedeflere ulaşılamadığını gösteriyor. Dünyada hali hazırda devam eden çip krizinin bu aksaklığa sebep olduğu biliniyor.

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte Noel öncesi alışveriş ve hediye dönemi de yaklaşıyor. Noel döneminde artan talebe Apple’ın nasıl cevap vereceği ise şimdiden bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.