iPhone 13 serisinin üretim hedefleri ortaya çıktı

iPhone 13 serisinin üretim hedefleri ortaya çıktı

ABONE OL 

Henüz duyurulmayan iPhone 13 serisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Defalarca kez tasarım detayları ve özellikleri ortaya çıkan akıllı telefon serisinin üretim hedeflerine dair sızıntılar ortaya çıktı.

iPhone 13 Serisi Üretimi Şimdiden Artırıldı!

Apple, iPhone 13 serisinin üretimiyle ilgili 75 milyon adetlik bir hedef belirlemişti. Ancak Korona virüsü aşılarının yaygınlaşması ve dünyada aşılanan insan sayısının artmasıyla birlikte hedeflerini yükselttiği iddia ediliyor. Korona virüsü pandemisi ilan edildiğinde teknoloji harcamaları yerini büyük oranda sağlık ve gıda harcamalarına bırakmıştı.

Pandeminin etkisini geçen seneye nazaran azaltmasyla birlikte Apple da üretim kapasitesinin arttırılarak 90 milyon adet üretim yapılmasını tedarikçilerine iletti. iPhone modellerinde 5G desteğini ilk defa iPhone 12 serisinde başlatan Apple, iPhone 13 serisinde de aynı teknolojiye yer verecek.

iPhone 13 yeni renkleri göründü!

Serinin yeni renkleriyle karşımıza çıkacağı iddia edildi. Bu renkler ise ‘pirinç rengi” ve sarının bir tonu olarak ”sunset gold” ismiyle karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

Bu seride çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.