iPhone 13 serisi tanıtım tarihi resmen açıklandı!

iPhone 13 serisi tanıtım tarihi

iPhone 13 serisi tanıtım tarihi resmen açıklandı!

ABONE OL 

Apple her yılın eylül ayında yeni iPhone serisinin modellerini duyuruyor. Bu bir gelenek haline geldiği için bu yılda eylül ayında iPhone 13 serisinin karşımıza çıkacağını biliyordu. Bugüne kadar resmi tanıtım tarihi açıklanmamıştı ancak bugün yapılan duyuru ile resmi tarih verildi.

İşte iPhone 13 Serisi Tanıtım Tarihi

Apple, merak edilen iPhone 13 serisi tanıtım tarihini açıkladı. Bu açıklamaya göre 14 Eylül 22:00‘de tarihinde düzenlenecek etkinlik ile iPhone 13 serisi karşımıza çıkacak. Apple’ın Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile tarih karşımıza çıktı.

Etkinlik online olarak düzenlenecek ve Apple Park’ta gerçekleşecek. Etkinlikte iOS 15 başta olmak üzere birçok yeni ürünün de tanıtılması bekleniyor.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

Bu seride çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.