iPhone 13 serisi tanıtım tarihi ortaya çıktı!

iPhone 13 serisi tanıtım tarihi

iPhone 13 serisi tanıtım tarihi ortaya çıktı!

ABONE OL 

Apple, bu yılın eylül ayında yeni iPhone serisini duyuracak. iPhone modelleri geçtiğimiz yıl hariç her zaman eylül ayında duyurulmuştu. Apple yine eylül ayındaki geleneği sürdürecek ve iPhone 13 serisini duyuracak.

iPhone 13 Serisi Tanıtım Tarihi

Wedbush analisti Daniel Ives, bugün iPhone 13 serisi hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda iPhone 13 serisine dair teknik detaylar ve tanıtım tarihi bilgileri yer alıyor. Ives tarafından paylaşılan not ise şöyle:

”Son Asya tedarik zinciri kontrollerimiz iPhone için 130 milyon -150 milyon adet arasında olacağını gösteriyor. iPhone 13, üçüncü çeyrekte üretilen iPhone’ların %35-45’ini temsil edecek gibi görünüyor. Bu olumlu görünüm bize 2021’in lansman zamanlamasının ‘normal’ olacağına dair daha fazla güven veriyor. Zamanlama açısından bakıldığında mevcut iPhone 13 lansmanının eylül ayının üçüncü haftası için planlandığına inanıyoruz.”

iPhone 13 serisi
iPhone 13 serisi tanıtım tarihi ortaya çıktı!

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

Bu seride çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir