iPhone 13 satışları azaldı!

iPhone 13 şarj

iPhone 13 satışları azaldı!

ABONE OL 

Apple‘ın bu yılın eylül ayında duyurduğu iPhone 13 serisine olan talebin azaldığı ve bu azalan taleplerinde satışları düşürdüğü açıklandı.

iPhone 13 Satışları Talep Sebebiyle Azaldı

iPhone 13 serisine olan talebin azaldığı açıklandı. Bu talep azalmasına ise yaklaşan tatil dönemlerinin sebep olduğu ifade edildi. 90 milyon adet iPhone 13 satmayı hedefleyen Apple bu hedefini 10 milyon adet azaltmıştı. Dünyada süregelen çip sıkıntısının da da hedeflerin azaltılmasına sebep olduğu biliniyor.

Analistler tarafından yayınlanan raporlara göre Apple, 2021 yılının son çeyreğinde 117.6 milyar dolar gelir elde edecek. Bu da şirket için bir rekor anlamına geliyor. Ayrıca yılların son çeyrekleri Apple için ilk çeyrek anlamına geliyor. Eylül ayında duyurulan modeller sebebiyle Apple asıl geliri eylül ve aralık ayları arasında elde ediyor.

iPhone 13 dokunmatik sorun
iPhone 13 satışları azaldı!

iPhone 13 Üretimindeki Sorunlar Devam Ediyor

Apple, yarı iletken çip kıtlığının etkilerini yaşamaya devam ediyor. Digitimes kaynaklarına göre şirketin iPhone 13 serisi üretimi de bu kıtlık sebebiyle bir hayli yavaş ilerliyor. Bu da geliri doğrudan etkiliyor. Her ne kadar dünya devi olmasının avantajlarını kullansa da şirket çip sorununu tamamen çözmüş değil.

Apple, TSMC ile anlaşmış ve nakit varlıklarını kullanarak öncelik sağlamıştı. Bu sayede iPhone 13 serisinin ilk üretim aşaması sorunsuz bir şekilde atlatılmıştı. Ancak dünya genelinde hala ciddi bir sorun olan yarı iletken çip krizine diğer şirketler gibi Apple da çözüm aramaya çalışıyor. Bu sebepten dolayı üretimin kısıtlı bir şekilde devam edeceği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir