iPhone 12 ters kablosuz şarj desteği sunabilir

iPhone 12 ters kablosuz şarj desteği

iPhone 12 ters kablosuz şarj desteği sunabilir

ABONE OL 

Akıllı telefon kullanıcılarının yıllardır hayalini kurduğu ters şarj teknolojisi yavaş yavaş hayata geçiyor. Birçok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanıcılara sunulmaya başlanan ters kablosuz şarj desteği Apple tarafından iPhone 12 kullanıcılarına sunulacağı iddia ediliyor.

iPhone 12 Ters Kablosuz Şarj Desteği Sunacak mı?

Jeremy Horwitz tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple’ın FCC raporlarında iPhone 12 ters kablosuz şarj desteği sunabilir. iPhone 11 modelinde bu desteğin verilmemiş olması iPhone 12’de olabileceği ihtimallerini güçlendiriyor. Raporlarda iPhone 12 kablosuz hızlı şarj desteği sayesinde aksesuarlarında şarj edilebileceği ortaya çıktı.

Ancak bazı iddialara göre ise Apple bu özelliğe iPhone 12 modelinde kullanmadı ve önümüzdeki yıllarda tanıtacağı aksesuarlarla birlikte duyurması bekleniyor. Ters kablosuz şarj özelliğinin Airpods 3. nesil ve Airpods Pro 2 modellerinin duyurulmasıyla birlikte bir yazılım güncellemesi ile aktifleştirilebileceği iddia ediliyor.

iPhone 12 için TBMM Devreye Girebilir!

Apple aldığı bu karar ile bir hayli eleştirildi. Fransa aldığı karar ile Apple’ın kutu içeriğini normal bir hale getirmesi gerektiği kararını almıştı. Bu kararın ardından Apple, Fransa’da satılacak iPhone 12 serisi modellerinin kutularını normale çevirmişti.

Ülkemizdeki iPhone 12 serisini satın almak isteyen kullanıcılar kutu içeriğinin tıpkı Fransa’daki gibi olması için TBMM‘ye dilekçe vermeye başladı. İşte dilekçe içeriği:

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.