iPhone 12 tanıtım tarihi hakkında yeni iddia!

 iPhone 12 tanıtım tarihi hakkında yeni iddia!

Her yılın Eylül ayında tanıtılan iPhone modellerinin bu yıl Korona virüsü sebebiyle daha geç bir tarihte tanıtılması bekleniyor. Apple hakkında daha önce yaptığı açıklamalarla ismini duyuran Jon Prosser iPhone 12 serisinin tanıtım tarihi hakkında açıklama yaptı.

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıkıyor

Jon Prosser‘ın iddiasına göre Apple, iPhone 12 serisini 12 Ekim tarihinde duyuracak. Aynı tarihte ön siparişlere başlayacak olan şirket 19 Ekim tarihinde belirli ülkelerde satışın başlayacağı da iddianın detaylarında yer alıyor.

iPhone 12 Pro modelinin serinin diğer üyelerinden daha geç bir tarihte, Kasım ayında satışa sunulacağını iddia etti.

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıkıyor

Apple, iPhone 12’nin Gecikeceğini Doğruladı

Şirket dün üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamıştı ve Haziran çeyrek rekorunun kırıldığı belirtilmişti. Şirket CEO’su Tim Cook, “Apple’ın Haziran çeyrek rekoru, hem ürünlerde hem servislerimizde hem de coğrafi segmentlerde çift haneli büyüme olarak gerçekleşti. Belirsiz zamanlarda, ürünlerimizin müşterilerimizin hayatında oynadığı önemli rol, Apple’ın yeniliğinin bir kanıtıdır.” açıklamasını yaparken bir açıklama da şirket CFO’sundan geldi.

CFO Luca Maestri üçüncü çeyrekte elde edilen 16,3 milyar dolarlık nakit akışının bir rekor olduğunu belirtirken yeni çıkacak olan akıllı telefon serisinin gecikeceğini doğruladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir