iPhone 12 tanıtım tarihi gecikebilir

 iPhone 12 tanıtım tarihi gecikebilir

iPhone modelleri her zaman Eylül ayından düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Ancak bu yıl tarihte biraz gecikme olabilir. Korona virüsü sebebiyle üretim yapılan fabrikaların aksamalara uğraması iPhone 12 tanıtım tarihinin gecikmesine sebep olabilir.

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Gecikebilir!

Apple her yıl Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtıyordu. Korona virüsün dünyayı etkisi altına alıp pandemiye dönüşmesi sebebiyle dünyanın birçok yerinde üretim fabrikaları bir süre kepenk kapatmıştı. Bu da tedarik aşamalarını olumsuz etkilediği için tanıtım Eylül ayından Kasım ayına sarkabilir.

Apple hayranlarının merakla beklediği iPhone 12 modellerine ait yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. iPhone 12 Pro‘nun pil kapasite belli oldu. Ortaya çıkan sızıntılara göre iPhone 12 Pro 2.775 mAh bataryaya sahip olacak. iPhone 11 Pro‘da bu kapasite 3.046 mAh‘di. Daha az kapasitesinin tercih edilmesinin sebebi daha uygun bir model sunmak olabilir. İşte sızıntıyı içeren tweet:

Bilindiği gibi Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde de pahalı olarak kabul ediliyor. Ülkemizde 7 bin TL ile 13 bin TL arasında satılan iPhone modelleri fiyatları sebebiyle bir hayli eleştiriliyor.

iPhone 12 Fiyatı iPhone 11’den Pahalı Olacak!

iPhone 12 aynı zamanda serinin giriş telefonu olacak. Apple’ın iPhone 12 için belirlediği fiyatın 749 dolar (5145 TL + vergiler) olduğu ortaya çıktı. iPhone 11 699 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

iPhone 12 RAM Kapasitesi Ortaya Çıktı

Apple‘ın bu yıl tanıtacağı modellerin RAM kapasitesi ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgiye göre iPhone 12 4 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Serinin diğer üyeleri iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin de 6 GB RAM kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorum olarak belirtin.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir