iPhone 12 serisine dair yeni detaylar ortaya çıkıyor

   iPhone 12 serisine dair yeni detaylar ortaya çıkıyor

  iPhone 12 serisinin yeni detayları her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde maliyeti ortaya çıkan iPhone 12 serisinin ekran yenileme hızlarına dair sızıntılar ortaya çıktı.

  iPhone 12 serisinde yer alması beklenen 5 adet iPhone modelinin 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması bekleniyor. 120Hz ekran yenileme hızı ile ekran kalitesinin bir hayli yüksek olacağını gösteriyor.

  Ekran yenileme hızını tanımlayacak olursak da, ekranın saniyede kendini yenileme sayısıdır. iPhone 12 serisindeki iPhone modelleri saniyede 120 kez ekrandaki görüntüyü yenilecektir.

  iPhone 12 Maliyeti Belli Oldu

  Twitter üzerinden ”Omeleaks” isimli bir kullanıcı 4G destekli iPhone 12 modelinin fiyatının 549 dolar olacağını iddia etti. Apple’ın 600 dolar altında üretmeyi planladığı iPhone 12 modeli ile birlikte toplamda 5 farklı model tanıtılması bekleniyor.

  Bu sızıntıdan önce iPhone 12’nin 649 dolar, 749 dolar, 999 dolar, 1099 dolar fiyat etiketleriyle 4 farklı iPhone 12 modeli tanıtılması bekleniyordu. Bu sızıntıyla birlikte 549 dolar fiyat etiketiyle 4G destekli bir iPhone 12 modelinin tanıtılacağı düşünülüyor.

  iPhone 12 Serisi Hakkında Bilinenler

  Bu senenin Ekim ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 ailesinin kutularının içinde kulaklık olmayacağı yönünde iddialar da bulunuyor. AirPods satışının yükseltilmesi amacıyla yapılan bu hamleyle geçtiğimiz sene ulaşılan 65 milyon AirPods satışının en az 85 milyona çıkarılması hedefleniyor.

  iPhone 12 Pro serisinin ise çok katmanlı yığın anakart tasarımı kullanması ve bu nedenden dolayı pil kapasitesinin artacağı konuşuluyor. Konuyla ilgilenen kişilerin açıklamasına göre Pro modellerin pil kapasitesi 4.400 mAh olacak. Bu iPhone için yüksek bir miktar ancak bu sene çıkan diğer akıllı telefonlara göre hala istenilen seviyede değil.

  Tasarım açısından ise iPhone 12 modellerinin 11 modellerine göre daha ince ve hafif bir tasarımı olacağı belirtiliyordu. Bu konuda da şirketin yanıltmayacağı ve iPhone 12 Pro Max‘in 11 Pro Max‘ten %10 daha ince olacağı belirtildi. Bu bilgi tedarik zinciri kanalları tarafından verildi.

  Ortaya atılan en yeni iddia ise iPhone 12 serisinin üyelerinin kutusundan şarj adaptörü, şarj kablosu ve kulaklık çıkmaybilir. Bu iddianın gündeme gelmesi bile birçok kullanıcının ve iPhone almayı planlayan kullanıcıların tepkisini çekti.

  Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz yorum olarak yazmayı unutmayın.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir