iPhone 12 serisi ön sipariş raporları ortaya çıktı! 9 milyon sipariş

iPhone 12 serisi ön sipariş

iPhone 12 serisi ön sipariş raporları ortaya çıktı! 9 milyon sipariş

ABONE OL 

Apple‘ın geçtiğimiz hafta duyurduğu iPhone 12 seri bilindiği gibi ön siparişe açılmıştı. Ön sipariş raporları ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından duyuruldu. Bu rapora göre toplamda sipariş yaklaşık 9 milyon.

iPhone 12 Serisi Ön Sipariş Raporları

iPhone 12 serisi ilk haftasında 7 ile 9 milyon arasında bir siparişle karşılandı. iPhone 11 serisinde bu seviye 10 ile 12 milyon arasındaydı. Ancak iPhone 12’nin ilk ön sipariş gününde 1.7 ile 2 milyon arası ön sipariş aldığı ortaya çıktı. iPhone 11 serisi ilk ön sipariş gününde 500 bin ile 800 bin arasındaydı.

iPhone 12 Pro

Ancak dikkat edilmesi gereken detay ise iPhone 12 serisinde yalnızca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri ön siparişe çıktı. iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

Yalnızca iki modelin ön siparişe çıkmasıyla bile bir önceki senenin sipariş seviyelerine yaklaşılması iPhone 12’nin tasarımının bir hayli sevildiğini ortaya koyuyor.

İşte iPhone 12 Serisi Türkiye Fiyatları

Resmi olarak fiyatlar açıklanmasa da bir sızdırılan görüntüdeki fiyatlar bir hayli yüksek. Ülkemizdeki dolar kurunun da yüksekliği de düşünülürse iPhone 12 satışları düşüş gösterebilir. İşte iPhone 12 serisi Türkiye fiyatları:

Tasarımıyla ve boyutlarıyla dikkatleri çeken ve en uygun fiyatlı model olan iPhone 12 Mini modelinin en düşük depolama kapasitesine sahip versiyonunun bile 9.999 TL olması Apple Türkiye’nin satış raporlarına olumsuz olarak yansıması bekleniyor.

Ancak ülkemizde iPhone fiyatlarının hiçbir yıl uygun fiyatlı olmadığı herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Bu sebepten dolayı her yıl olduğu gibi fiyatın kullanıcıların yeni iPhone modellerini tercih etmesinin önüne geçmemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.