iPhone 12 Pro modelleri 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak! İşte tüm bilinenler

   iPhone 12 Pro modelleri 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak! İşte tüm bilinenler

  Gün geçtikçe ve tanıtımı yaklaştıkça iPhone 12 ailesi ile ilgili birçok bilgi ortaya çıkarken yeni bir bilgiye göre iPhone 12 modelleri 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak.

  DSCC kurucu ve CEO’su Ross Young, 2020 yılının 120Hz yenileme hızına sahip olacak akıllı telefonların listesini Twitter hesabından yayınladı.

  iPhone 12 Pro

  Başarılı teknoloji analisti ve Apple’a ilgisiyle bilinen Jon Prosser’in de durumu doğrular nitelikte bir tweet atması konunun doğru olabileceğinin ihtimalini oldukça arttırdı.

  iPhone 12 Pro modeli 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak

  Daha önce de birçok blogger tarafından iPhone 12 Pro modellerinin yenileme hızı konusunda eski modellerden daha ön planda olacağı belirtilmişti. En son bir blogger tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre iPhone 12 Pro’nun 120Hz yenileme hızının ilk donanım test turunu geçtiği yönündeydi.

  Bu senenin Ekim ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 ailesinin kutularının içinde kulaklık olmayacağı yönünde iddialar da bulunuyor. AirPods satışının yükseltilmesi amacıyla yapılan bu hamleyle geçtiğimiz sene ulaşılan 65 milyon AirPods satışının en az 85 milyona çıkarılması hedefleniyor.

  iPhone 12 Pro serisinin ise çok katmanlı yığın anakart tasarımı kullanması ve bu nedenden dolayı pil kapasitesinin artacağı konuşuluyor. Konuyla ilgilenen kişilerin açıklamasına göre Pro modellerin pil kapasitesi 4.400 mAh olacak. Bu iPhone için yüksek bir miktar ancak bu sene çıkan diğer akıllı telefonlara göre hala istenilen seviyede değil.

  Tasarım açısından ise iPhone 12 modellerinin 11 modellerine göre daha ince ve hafif bir tasarımı olacağı belirtiliyordu. Bu konuda da şirketin yanıltmayacağı ve iPhone 12 Pro Max’in 11 Pro Max’ten %10 daha ince olacağı belirtildi. Bu bilgi tedarik zinciri kanalları tarafından verildi.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir