iPhone 12 mini üretimi durdurulabilir

 iPhone 12 mini üretimi durdurulabilir

Apple‘ın ekim ayında duyurduğu iPhone 12 serisinin en küçük üyesi iPhone 12 mini üretimi durdurulabilir. 5.4 inç ekranıyla en küçük üye olan iPhone 12 mini, satış olarak en başarısız model oldu.

iPhone 12 mini’ye Veda mı Ediliyor?

iPhone 12 mini küçük ekranı ve tasarımıyla birçok kişinin beğenisini kazansa da satış raporları aynı şeyleri söylemiyor. Serinin en az satan üyesi olma unvanını kazanan iPhone 12 mini yakın zamanda üretiminin durdurulmasıyla karşı karşıya kalabilir. Serinin en çok ilgi çeken modeli ise iPhone 12 Pro Max oldu.

Apple analistlerinin tahminlerine göre gerilerde kalması beklenen iPhone 12 Pro Max modeli analistleri yanılttı. En az satılan üyenin iPhone 12 mini olmasıyla birlikte Apple’ın bu amiral gemisinin üretimini durdurması bekleniyor.

iPhone 12 mini üretimi durdurulabilir

iPhone SE 3 İddiaları

Birçok kişiye göre ara model olarak nitelendirilen iPhone SE modellerine yeni bir model daha eklenecek. Analistlere göre 2022 yılında gelecek olan iPhone SE 3, tasarım olarak iPhone 11’e benzeyecek. iPhone 11‘in satış başarısı göz önüne alındığında Apple‘ın bu tasarımla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

6.1 inç LCD ekrana sahip olması beklenen 3. nesil iPhone SE modelinin tıpkı iPhone 11 serisinde olduğu gibi ikili kamera yerleşimi ile karşımıza çıkması da pek muhtemel görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir