iPhone 12 Mini ismi kesinleşti

 iPhone 12 Mini ismi kesinleşti

Apple‘ın iPhone 12 serisinde iPhone 12 Mini isminde bir modele yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Son sızıntılarda iPhone 12 Mini ismi göründü. Apple‘ın küçük ekranlı iPhone 12 serisinin üyesi Mini olarak isimlendirilecek.

iPhone 12 Mini Tanıtılacak

5.4 inç ekranıyla serinin diğer üyelerine göre küçük bir model olması beklenen iPhone 12 Mini, etkinlik yaklaştıkça daha fazla ilgi çekmeye devam ediyor. iPhone 12 serisinin kılıf çıkartmaları sızdırıldı.

iPhone 12 Mini

Bu kılıf çıkartması sızıntısında iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin dışında bir modelin daha olduğu görünüyor. iPhone 12 Max modelini beklenen Apple hayranları iPhone 12 Mini ile karşılaşacak. Bu sızıntı ile birlikte iPhone 12 Mini ismi kesinleşmiş oldu.

iPhone 12 Serisi Tanıtım Tarihi

Jon Prosser‘a göre Apple, iPhone 12 serisini 13 Ekim tarihinde duyuracak. 16 Ekim tarihinde ön siparişe açacak ve 24 Ekim tarihinde mağazadan satış gerçekleştirilebilecek.

iPhone 12 Pro modelinin ön siparişi ve satışlarının Kasım ayında başlaması bekleniyor.

iPhone 12 Mini Farklı İşlemciye Sahip Olacak

Apple, iPhone modellerinde A serisi Bionic işlemcisini kullanıyor. Ancak iPhone 12 Mini modelinde B serisine başlayacak ve bu işlemci A serisine göre daha az güçlü olacak. Ayrıca B14 Bionic işlemcinin A serisine göre daha az enerji harcaması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir