iPhone 12 maliyeti ortaya çıktı

   iPhone 12 maliyeti ortaya çıktı

  Apple‘ın akıllı telefonu iPhone, her yılın Eylül ayında kullanıcılarla buluşuyor. Bu yıl Korona virüsü sebebiyle bir ay ileri tarihte yani Ekim‘de tanıtılması beklenen iPhone 12‘ye dair detaylar her geçen gün ortaya çıkıyor. Bu defa iPhone 12‘nin teknik özellikleri değil maliyeti ortaya çıktı.

  iPhone 12 Maliyeti Belli Oldu

  Twitter üzerinden ”Omeleaks” isimli bir kullanıcı 4G destekli iPhone 12 modelinin fiyatının 549 dolar olacağını iddia etti. Apple’ın 600 dolar altında üretmeyi planladığı iPhone 12 modeli ile birlikte toplamda 5 farklı model tanıtılması bekleniyor.

  Bu sızıntıdan önce iPhone 12’nin 649 dolar, 749 dolar, 999 dolar, 1099 dolar fiyat etiketleriyle 4 farklı iPhone 12 modeli tanıtılması bekleniyordu. Bu sızıntıyla birlikte 549 dolar fiyat etiketiyle 4G destekli bir iPhone 12 modelinin tanıtılacağı düşünülüyor.

  iPhone 12 maliyetinin ortaya çıkmasının ardından 5G destekli olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  iPhone 12 Serisi Hakkında Bilinenler

  Bu senenin Ekim ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 ailesinin kutularının içinde kulaklık olmayacağı yönünde iddialar da bulunuyor. AirPods satışının yükseltilmesi amacıyla yapılan bu hamleyle geçtiğimiz sene ulaşılan 65 milyon AirPods satışının en az 85 milyona çıkarılması hedefleniyor.

  iPhone 12 Pro serisinin ise çok katmanlı yığın anakart tasarımı kullanması ve bu nedenden dolayı pil kapasitesinin artacağı konuşuluyor. Konuyla ilgilenen kişilerin açıklamasına göre Pro modellerin pil kapasitesi 4.400 mAh olacak. Bu iPhone için yüksek bir miktar ancak bu sene çıkan diğer akıllı telefonlara göre hala istenilen seviyede değil.

  Tasarım açısından ise iPhone 12 modellerinin 11 modellerine göre daha ince ve hafif bir tasarımı olacağı belirtiliyordu. Bu konuda da şirketin yanıltmayacağı ve iPhone 12 Pro Max‘in 11 Pro Max‘ten %10 daha ince olacağı belirtildi. Bu bilgi tedarik zinciri kanalları tarafından verildi.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir