iPhone 12 kalp pillerini etkileyebilir!

 iPhone 12 kalp pillerini etkileyebilir!

Apple yaptığı açıklamada iPhone 12 ve MagSafe modellerinin içinde yer alan mıknatısların kalp pillerini etkileyebileceğini ifade etti. Bu açıklama ile birlikte sahip olunan iPhone 12 ve MagSafe modellerinin güvenli kullanım mesafesinde kullanılması gerektiği belirtildi.

Apple: iPhone 12 Kalp Pillerini Etkileyebilir

iPhone 12 modelleri bir hayli ilgi çekerek ve yüksek satış rakamlarına ulaşarak ilerlerken Apple tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile iPhone 12 ve MagSafe aksesuarlarının içinde yer alan mıknatısların kullanıcıların sahip oldukları kalp pillerinin etkileyebileceğini belirtti.

Herhangi bir sorun yaşanmaması içinse iPhone 12 ve MagSafe sahiplerinin güvenli bir mesafeden kullanması gerektiğini açıklandı. Kalp pillerinin yanı sıra implantları da etkileyebileceği duyurulan mıknatısların etkisi yalnızca güvenli kullanım mesafesi ile azaltılabiliyor.

Apple güvenli kullanım mesafesini detaylı bir şekilde açıklayarak ortaya sorun çıkmasının önüne geçmeyi hedefliyor. Önemli olan mesafenin ise 15 ile 30 cm arasında olduğu ifade edildi. Kalp pili ve implant sahiplerinin iPhone 12, MagSafe cihazlarını kendilerinden 15 ile 30 cm arasında bir uzaklıkta kullanması gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir