iPhone 12 kablosuz hızlı şarj desteği detayları açıklandı

iPhone 12 kablosuz hızlı şarj desteği

iPhone 12 kablosuz hızlı şarj desteği detayları açıklandı

ABONE OL 

Apple geçtiğimiz hafta iPhone 12 serisini düzenlediği etkinlikte duyurdu. Duyurulan dört farklı modelle de dikkatleri çeken Apple, iPhone 12 detaylarının bazılarını etkinlikte açıklamamıştı. Birer birer ortaya çıkan detaylara kablosuz şarj desteği detayı da eklendi.

İşte iPhone 12 Kablosuz Hızlı Şarj Desteği

Apple kablosuz hızlı şarj desteği için MagSafe ile anlaştı. MagSafe tarafından sağlanacak olan hızlı şarjın kapasitesi de ortaya çıktı. Kablosuz olarak 15W hızlı şarj desteğini barındıracak olan iPhone 12, 20W kablolu hızlı şarj desteğini de kullanıcılarına ulaştıracak.

15W kablosuz hızlı şarj desteği yüzde 50 şarjı 1 saatte doldurabiliyor. 20W kablolu hızlı şarj ise yüzde 50 şarjı 28 dakikada sağlıyor.

iPhone 12 Batarya Tüketimi

Yapılan test 150 nit parlaklık ayarında 30 saniye aralıkla yeni web sayfası açarak gerçekleştirilmiş ve bu işlem hem 4G hem de 5G servisleri ile ayrı ayrı yapılmış. İşte sonuçlar:

  • iPhone 12

Yapılan testler sonucu 5G ile şarj 8 saat 25 dakikada biterken LTE bağlantısında bu süre 10 saat 23 dakikaya çıkıyor. Arada yaklaşık 2 saatlik bir fark söz konusu.

  • iPhone 12 Pro

Aynı test sonucunda 5G bağlantısında 9 saat 6 dakikada şarj tükenirken LTE bağlantısında bu süre 11 saat 24 dakikaya çıkıyor. Yine arada yaklaşık 2 saatlik bir fark söz konusu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.