iPhone 12 batarya tüketimi belli oldu! Şarj kaç saatte bitiyor?

iPhone 12 batarya tüketimi belli oldu! Şarj kaç saatte bitiyor?

iPhone 12 batarya tüketimi belli oldu! Şarj kaç saatte bitiyor?

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 12 serisinin batarya kapasiteleri açıklanmamıştı ancak Tom’s Guide tarafından yapılan bir iPhone 12 batarya testinde iPhone 12 ve 12 Pro cihazlarının şarjlarının nasıl kullanıldığında şarjları ne kadar gidiyor ortaya çıktı.

Apple’ın akıllı cihazlarının şarj ve batarya özellikleri yıllardır tartışılıyordu. Sırf şarj sebebiyle telefon değiştirilebilmesi de oldukça sıklaşan bir durum oldu. Oyun performansı ve telefon hızı olarak farklı bir seviyede olan Apple cihazlarının sırf bataryaları yüzünden tercih edilmemesi de şirket tarafından düzeltilmesi gereken bir nokta olarak belirlenmişti. iPhone X serisinden sonra gelen bir batarya yükseltme furyasından nasibini alan iPhone 12 serisinin şarj tüketimi ise oldukça merak ediliyordu. Yapılan testler sonucunda ortaya çıkan şarj ömrü aşağıdaki tabloda sunuldu.

iPhone 12 Batarya Tüketimi

Yapılan test 150 nit parlaklık ayarında 30 saniye aralıkla yeni web sayfası açarak gerçekleştirilmiş ve bu işlem hem 4G hem de 5G servisleri ile ayrı ayrı yapılmış. İşte sonuçlar:

  • iPhone 12

Yapılan testler sonucu 5G ile şarj 8 saat 25 dakikada biterken LTE bağlantısında bu süre 10 saat 23 dakikaya çıkıyor. Arada yaklaşık 2 saatlik bir fark söz konusu.

  • iPhone 12 Pro

Aynı test sonucunda 5G bağlantısında 9 saat 6 dakikada şarj tükenirken LTE bağlantısında bu süre 11 saat 24 dakikaya çıkıyor. Yine arada yaklaşık 2 saatlik bir fark söz konusu.

iphone 12 5g batarya

Yapılan testler sonucunda 5G bağlantısının LTE bağlantısına göre yaklaşık yüzde 25 daha fazla şarj tüketmesi de öne çıkan bir diğer durum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.