iOS 15.0.2 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

iOS 15.0.2 güncellemesi

iOS 15.0.2 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

Apple geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcılarına iOS 15 güncellemesini göndermişti. Şimdi de kullanıcılara iOS 15.0.2 güncellemesi gönderildi. Detaylarına beraber göz atacağız.

İşte iOS 15.0.2 Güncellemesinin Detayları

Geçtiğimiz günlerde iOS 15.0.1 güncellemesini duyuran Apple, aradan çok fazla zaman geçmeden bir güncelleme daha yayınladı. iOS 15.0.2 güncellemesi, özellikle Mesajlar‘dan kaydedilen görsellerin silinmesi problemini ortadan kaldırmaya yönelikti. Bunun yanında MagSafe, AirTag ve CarPlay düzenlemeleri yapıldığı ve sorunların ortadan kaldırıldığı açıklandı.

Son olarak iPhone 13 serisinde Finder veya iTunes kullanılırken cihaz geri yükleme veya güncelleme sorunu ortadan kaldırıldığı ifade edildi. Ayrıca WatchOS 8.0.1 güncellemesi de Apple Watch kullanıcılarına gönderildi.

iOS 15.0.2 güncellemesi yayınlandı

iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlanmıştı

Apple, iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladı ve iPhone modellerine gönderdi. Ortaya çıkan dokunmatik sorunu başta olmak üzere birçok sorunu çözmeyi hedefleyen güncelleme 492.2 MB boyutunda. Apple bu güncelleme ile tüm sorunları çözmeyi hedefliyor ancak yeni sorunlarda ortaya çıkabiliyor.

iOS 15.0.1 ile birlikte iPad modelleri için iPadOS 15.0.1 güncellemesi de kullanıcılara gönderdi. iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemelerinin ana güncelleme olması ve birkaç temel değişikliği beraberinde getirmesi yeni sorunları ortaya çıkarmıştı. Sorunların ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra da Apple hemen iOS 15.0.1 ve iPadOS 15.0.1 güncellemelerini yayınladı.

Güncelleme ile şu sorunların çözülmesi hedefleniyor:

  • iPhone 13 modellerinde iPhone’un kilidini Apple Watch ile açmanın çalışmaması
  • Ayarlar uygulamasının yanlış bir şekilde depolama alanının dolu olduğu uyarısını görüntülemesi

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.