iOS 15.0.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

iOS 15.0.1 güncellemesi

iOS 15.0.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

Apple geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcılarına iOS 15 güncellemesini göndermişti. Ortaya çıkan problemler sebebiyle ara bir güncelleme yayınlandı. iOS 15.0.1 güncellemesi detaylarına beraber göz atacağız.

İşte iOS 15.0.1 Güncellemesinin Detayları

Apple, iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladı ve iPhone modellerine gönderdi. Ortaya çıkan dokunmatik sorunu başta olmak üzere birçok sorunu çözmeyi hedefleyen güncelleme 492.2 MB boyutunda. Apple bu güncelleme ile tüm sorunları çözmeyi hedefliyor ancak yeni sorunlarda ortaya çıkabiliyor.

iOS 15.0.1 ile birlikte iPad modelleri için iPadOS 15.0.1 güncellemesi de kullanıcılara gönderdi. iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemelerinin ana güncelleme olması ve birkaç temel değişikliği beraberinde getirmesi yeni sorunları ortaya çıkarmıştı. Sorunların ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra da Apple hemen iOS 15.0.1 ve iPadOS 15.0.1 güncellemelerini yayınladı.

Güncelleme ile şu sorunların çözülmesi hedefleniyor:

  • iPhone 13 modellerinde iPhone’un kilidini Apple Watch ile açmanın çalışmaması
  • Ayarlar uygulamasının yanlış bir şekilde depolama alanının dolu olduğu uyarısını görüntülemesi
iPhone 13 serisi Türkiye fiyatları
iOS 15.0.1 güncellemesi yayınlandı

iPhone 13 Dokunmatik Sorunlarla Baş Etmeye Çalışıyor

Merakla beklenen iPhone 13 serisi duyuruldu ve birçok ülkede satışlar resmi olarak başladı. iPhone 13 serisini satın alan kullanıcılardan bazıları dokunmatik ile ilgili sorunlar yaşamaya başladıklarını sosyal medya hesaplarından ifade etmeye başladı. iOS 15 işletim sistemden kaynaklı olduğuna kesin gözüyle bakılan sorunu yaşayan on binlerce kullanıcı olduğu ortaya çıktı.

Kullanıcıların ortak ifadesine göre ekrana dokunulduğunda ekran bunu algılamıyor ve tekrar tekrar ekrana dokunmak gerekiyor. Özellikle 120 Hz ekran yenileme hızıyla karşımıza çıkan ve bu özelliği sebebiyle bile satın alınan iPhone 13 serisinde iPhone 13 mini haricindeki tüm modellerde bu sorun baş gösterdi.

Apple konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı fakat iOS 15 ara güncellemeleri ile sorunun çözülmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.